ORDU 1. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Ordu Altınordu'da 4 katlı bina mahkemeden satılıktır

ORDU 1. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01092472
Şehir : Ordu / Altınordu
Semt-Mahalle : ŞİRİNEVLER MAH. / BAHCELİEVLER
Kat Sayısı : 4
Isıtma : Soba
: 288
Yayınlandığı Gazeteler

ANALİZ 02.12.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/25 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
387,952 TL
Birinci Satış Günü
:
08.01.2020 10:00
İkinci Satış Günü
:
05.02.2020 10:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Ordu Adliyesi Karşıyaka Mahallesi Atatürk Blv No:504 Zemin Kat İcra Müdürlüğü BZ-08/ ORDU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ORDU
1. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2018/25 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ordu İli, Altınordu İlçesi, Şahincili Mahallesi, Akyazı Mevkiinde 763 ada, 19 numaralı parselde kayıtlı 288,79 m2 yüzölçümlü "Arsa" vasfında olduğu 3625 m2'lik kısmının "T.E.K.Lehine İrtifak Hakkının olduğu, Şirinevler Mahallesi Siteler Caddesi No:49-Altınordu/ORDU adresinde bulunduğu, fiili durumda taşınmazın üzerinde bodrum kat+zemin kat+2 normal kat olmak üzere 4 katlı bina olduğu 49 kapı numaralı binanın demir doğramadan imal kapı girişli merdivenin mozaik kaplama demir korkuluklu sıvalı ve boyalı, binanın dışının serpme sıvalı ve boyalı olduğu, bir cephesinin bitişik diğer üç cephesinin açık olduğu, zemin kat üzerinde normal katların üç cepheden çıkmalı olduğu, çatı örtüsünün yapılı olmadığı, asansörünün olmadığı binanı soba ile ısıtıldığı, taşınmazın Siteler Caddesinde olduğu, kuzey batısında Namık Altay Koleji 75 metre, doğusunda bulunan Olimpiyat Halı Sahasına 75 metre, güney doğusunda bulunan Cumhuriyet Anadolu Lisesine 275 metre, doğusundan geçen Civil Deresine 375 metre, batısından geçen Zübeyde Hanım Caddesine 250 metre, küzey batısında bulunan Turgut Özel Bulvarına ve Özel Ordu Umut Hastanesine 625 metre, kuzey batısından geçen şehir merkezine 2.500 metre mesafede olduğu, ulaşımı rahat ve kolay ticaret ve iş hacminin yoğun bölgeye ve il merkezine kamu kuruluşlarına ve bankalara uzak sayılabilecek bir bölgede bulunduğu tespit edilmiştir.
Yüzölçümü : 288,79 m2
İmar Durumu : Var
Kıymeti : 387.952,50 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir. 3625 m2 lik kısmı üzerinde T.E.K. Lehine irtifak hakkı vardır. İrtifaklı Satılacaktır.
1. Satış Günü : 08/01/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 05/02/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Ordu Adliyesi Karşıyaka Mahallesi Atatürk Blv No:504 Zemin Kat İcra Müdürlüğü BZ-08/ ORDU

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/25 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR