ÖDEMİŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ödemiş Kaymakçı Mahallesi'nde bina icradan satılacaktır

ÖDEMİŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00888074
Şehir : İzmir / Ödemiş
Semt-Mahalle : KAYMAKÇI MAH. / ÖDEMİŞ
Kat Sayısı : 2
: 202
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ BAKIŞ 03.11.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/782 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
110,000 TL
Birinci Satış Günü
:
20.12.2018 11:20
İkinci Satış Günü
:
17.01.2019 11:20
Satış Yeri
:
ÖDEMİŞ ADLİYESİ MEZAT SALONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ÖDEMİŞ
İCRA DAİRESİ
2017/782 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İzmir İl,Ödemiş ilçesi Kaymakçı ( Cumhuriyet ) Mah. Hasan Çavuş Sk. Kapı No: 19 de mevcut kadastronun 7 pafta 3745 parselinde bulunan taşınmazın özellikleri ; Parsel içinde iki katlı betonarme ev mevcuttur. Oturumu 126 M2'dir. İki katlı ayrı ayrı daire şeklindedir. İki oda bir salon, mutfak, banyo, tuvalet ve iki balkon şeklindedir. Üst kat giriş kapı profildir. Kapı ve pencereler pimapen doğramadır. Elektrik ve suyu mevcut kullanılmaktadır. Malzeme ve işçilik bakımlıdır. Çatısı betonarme teras şeklindedir. Teras üzerinde direkler ve makas profil örtüsü lamarina olan eklenti mevcuttur. Belde merkezine yakın olup, rağbet gören mevkidedir. Kuzey-Güney cephesi bitişik, doğu batı cephelidir.Parsel alanı 202 m2 olup imar parselidir. Ayrık iki kat imar adasındadır.
Adresi : Ödemiş ilçesi Kaymakçı ( Cumhuriyet ) Mah. Hasan Çavuş Sk. Kapı No: 19
Yüzölçümü : 202 m2
Arsa Payı : Dosyasında
İmar Durumu : Dosyasında
Kıymeti : 110.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında
1. Satış Günü : 20/12/2018 günü 11:20 - 11:25 arası
2. Satış Günü : 17/01/2019 günü 11:20 - 11:25 arası
Satış Yeri : ÖDEMİŞ ADLİYESİ MEZAT SALONU -

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/782 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.31/10/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR