BURSA 16. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Nilüfer/Minareliçavuş'ta dört katlı bina ve besihane icradan satılıktır

BURSA 16. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00915854
Şehir : Bursa / Nilüfer
Semt-Mahalle : MİNARELİÇAVUŞ MAH. / NİLÜFERORGANİZESANAYİ
Kat Sayısı : 4
Bir Kattaki Daire : 1
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
: 963
Yayınlandığı Gazeteler

A GAZETE 17.12.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/6543 ESAS
Muhammen Bedeli
:
1,425,000 TL
Birinci Satış Günü
:
07.02.2019 10:20
İkinci Satış Günü
:
04.03.2019 10:20
Satış Yeri
:
BURSA ADLİYE SARAYI ZEMİN KAT A BLOK İCRA SATIŞ ODASI ULUYOL OSMANGAZİ BURSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BURSA16. İCRA DAİRESİ
2018/6543 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Taşınmaz: Bursa İli Nilüfer İlçesi Minareli Çavuş mahallesi 4938 ada 11 parselde kayıtlı 963,42 m² yüzölçümlü arsa nitelikli iki borçluya1/2 ve 1/2 oranında isabet edentamamı satılacak olan taşınmaz 1.425.000,00 TL muhammen bedel ve%18 Kdv oranıyla satışa arz edilmiştir.
Özellikleri :Bursa İli, Nilüfer İlçesi sınırları dahilinde bulunan Minareliçavuş Mahallesi, Mete Sokak, no: 70 adresindeki 963,42 m² miktarlı arsa ile bu arsanın büyük bir kısmı üzerine yapılanmış olan 1 adet mesken binası ve 1 adet besihane binasından ibarettir. Parselin binalar haricinde kalan kısımları, besihane içerisinde avlu ve diğer kısımlarda boş arsa olarak bırakılmıştır. Binaların görülen halihazır durumları ile diğer teknik ve fiziki özellikleri aşağıdaki gibidir.
1) Mesken Binası : Zemin+1 normal+dubleks katlı olmak üzere toplam 4 katlı ve B.A. Karkas niteliğinde yapılmış olup, ana giriş kapısı 2 kanatlı demir profil yapılı, katlar arası merdiven basamakları mermer kaplı ve kenarları krom nikel korkuluklu, ön dış cephe duvar yüzeyleri sıvalı ve boyalı, eğik ahşap çatılı ve üzeri şingıl ile örtülüdür. Zemin katında 1 adet dükkan, üst katlarının beherinde ise müstakil giriş kapılı ve mesken nitelikli 1 er adet dairesi bulunan binanın yerinde yapılan ölçümlerine göre, inşaat taban alanı 108,00 m² olup, toplam inşaat alanı ise; 4 kat*108,00 = 432,00 m² dir.
Zemin Kat : Halihazırda,depo amaçlı olarak kullanılmakta olan bu kat tek bölümlü olup, tabanı beton üzeri şap ile kaplı, duvarları ise sıvalı ve kireç badanalıdır. Ön cephesindeki giriş kapısı ve camekanları takılmamış olan dükkanın herhangi bir ısıtma sistemi ile elektrik ve su abonelikleri bulunmamaktadır.
1. Normal Kat : Halihazırda, mesken amaçlı olarak kullanılmakta olan bu kattaki daire 3 adet oda, salon, antre, hol, mutfak ve müşterek banyo-wc-lavabo bölümlerinden teşkil edilmiştir. Antre, salon ve odaların tabanları laminat parke, hol ve mutfak bölümlerinin seramik ile kaplı, duvarları alçı sıvalı ve saten boyalı, tavan kenarları da alçı kartonpiyerlidir. Mutfak bölümünde, üzeri granit mermer kaplı, ankastreli ve (L) şekilli tezgah ile alt ve üst MDF dolapları mevcuttur. Banyo ve wc-lavabo bölümlerinde taban ve duvarlar tamamen seramik olarak yapılmıştır.
Dairenin giriş kapısı çelik, iç kapıları Amerikan panel, çift camlı olan balkon kapıları ve pencere çerçeveleri ise PVC profildir. Kuzey, güney ve batı cepheli olan söz konusu daire doğalgazlı kombi kat kalorifer sistemi ile ısıtılmakta olup, elektrik, doğalgaz ve su abonelikleri mevcuttur.
Dubleks Kat : Halihazırda, Selçuk Pulat tarafından mesken amaçlı olarak kullanılmakta olup, giriş (2.) katı 3 adet oda, salon, antre, hol, mutfak ve müşterek banyo-wc-lavabo, üst (çatı) katı ise 1 adet oda, salon, hol, müşterek banyo-wc-lavabo ve kapalı teras bölümlerinden teşkil edilmiştir. Gerek giriş ve gerekse üst kattaki antre, hol, salon ve odaların tabanları laminat parke, mutfak bölümünün seramik ile kaplı, duvarları alçı sıvalı ve saten boyalı, tavan kenarları da alçı kartonpiyerlidir. Mutfak bölümünde, üzeri granit mermer kaplı, ankastreli ve (L) şekilli tezgah ile alt ve üst MDF dolapları mevcuttur. Banyo ve wc-lavabo bölümlerinde taban ve duvarlar tamamen seramik olarak yapılmıştır. Dairenin giriş kapısı çelik, iç kapıları Amerikan panel, çift camlı olan balkon ve teras kapıları ile pencere çerçeveleri ise PVC profildir. Kuzey, güney ve batı cepheli olan söz konusu dairenin kuzey ve batı cephelerine bakan çatı kattaki terasın üst kısmı çatı ve 3 cephesi ise katlanabilir camekanlar ile kapatılmıştır. Doğalgazlı kombi kat kalorifer sistemi ile ısıtılmakta olup, elektrik, doğalgaz ve su abonelikleri mevcuttur.
2) Besihane Binası : Mesken binasının arka (güney) cephesinde yer alan besihane, avlu çevresine (U) şeklinde yapılmış olup, yerinde yapılan ölçümlerine göre, inşaat taban alanı 250,00 m2. dir. 1 katlı ve yığma niteliğinde olan besihane içerisinde ahır, samanlık, depo ve kesim bölümleri bulunmaktadır.
Avlu giriş kapısı demir profil ve bölümlerin giriş kapıları ahşap olan besihanenin iç ve dış cephe duvar yüzeyleri sıvalı ve kireç badanalı, tabanları beton üzeri şap ile kaplı, eğik çelik çatılı ve üzeri eternit paneller ile örtülüdür.
Genellikle alt katları işyeri ve üst katları ise mesken amaçlı olarak kullanılan 2 veya 3 katlı bitişik nizam binaların bulunduğu bir mahalde yer alan borçluya ait taşınmaz Bursa şehir merkezine uzak konumda olup, mahallinde elektrik, su, telefon, doğalgaz ve kanalizasyon gibi her türlü altyapı hizmetleri mevcuttur.
İmar Durumu : İnşaat tarzı 1/1000 ölçekli Minareliçavuş Uygulama İmar Planında, Yençok: 8,50 mt. (2 kat), TAKS: 0.50 ve KAKS: 0.75 olan ayrık nizam depolama alanında kalmaktadır.
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 07/02/2019 günü 10:20 - 10:25 arası
2. Satış Günü : 04/03/2019 günü 10:20 - 10:25 arası
Satış Yeri : Bursa Adalet Sarayı A blok Zemin Kat İcra İhale Odası Osmangazi Bursa
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesini Bursa 16. İcra Müdürlüğünün Vakıflar Bankası TAO Uluyol Şubesinde bulunan TR910001500158007298413037 nolu iban numaralı hesaba TC Kimlik ve dosya numarası yazılarak yatırılmasıveya bu miktar kadar milli bir bankanın "şartsız kesin ve süresiz" teminat mektubu vermeleri veya Vakıfbank Bankomat Kartı olanların Müdürlüğümüzde bulunan post cihazından yatırması lazımdır.Yabancı Para kurunda günlük değişmelerin olması 805 sayılı Kanunun birinci maddesine göre "döviz"teminat olarak kabul edilemez. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6-İİK 27.Maddesine göre Satış ilanının tebliği : Adresleri tapuda kayıtlı olmayan (Mübrez tapu kaydında belirtilen) alakadarlara takip ilgililerine gönderilen tebligatların tebliğ imkansızlığı halinde iş bu satış ilanı tebliğ yerine kaim olmak üzere ilanen tebliğ olunur.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/6543 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.13/12/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR