BURSA 13. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Nilüfer/Minareliçavuş'ta dört katlı bina icradan satılıktır

BURSA 13. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01115763
Şehir : Bursa / Nilüfer
Semt-Mahalle : MİNARELİÇAVUŞ MAH. / NİLÜFERORGANİZESANAYİ
Kat Sayısı : 4
Bir Kattaki Daire : 1
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
: 963
Yayınlandığı Gazeteler

SABAH 15.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/5885 ESAS
Muhammen Bedeli
:
1,298,278 TL
Birinci Satış Günü
:
20.02.2020 11:20
İkinci Satış Günü
:
19.03.2020 11:20
Satış Yeri
:
1 Nolu İcra Satış Odası - Bursa Adalet Sarayı A Blok Zemin Kat OSMANGAZİ / BURSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BURSA
13. İCRA DAİRESİ
2019/5885 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Tapu kaydı:
Bursa ili, Nilüfer ilçesi, Minareliçavuş mah.4938 ada, 11 parselde ,963,42 m2 yüzölçümlü, 45 cilt/4684sayfa noda kayatlı, arsa niteliğindeki taşınmazın tamamı satılacaktır.
Mahalli Durum:
Bursa ili, Nilüfer ilçesi, Minareliçavuş Mah., Mete (290) sokak No:70 adresindebulunmaktadır.
Parsel üzerinde zemin katı depo (müştemilat olarak kullanılmaktadır.) normal katları birer mesken olan bir adet dört katlı bina vardır.Bina betonarme karkas sistemde inşa edilmiştir. Binanın üzerinde çelik konstrüksiyondan yapılmış üzeri shingle ile kapatılmış çatı vardır. Binanın dış cephesinde mantolama vardır.
Zemin kattaki müştemilat yol ile aynı kottadır. Müştemilatın zemini beton şap kaplıdır.
Üst katlara sokağa açılan demir doğramadan yapılmış kapı gerisindeki mermer kaplı merdivenle çıkılmaktadır.Daireler simetriktir.Her daire salon, üç oda, hol, mutfak, banyo ve tuvalet ile iki balkondan oluşmaktadır.Salon ve odaların zemini laminat parke, ıslak satıhlar seramik ile kaplıdır.Mutfak tezgahı mermerit olup tezgah altında ve üstünde dolap vardır. İç kapılar vernikli ahşap, pencereler ve banyo, balkon kapıları pvc den yapılmıştır. Banyo duvarları tavana kadar fayans kaplıdır.Daireler kombi kalorifer ile ısıtılmaktadır.
Dairelerin her biribrüt 110 m2, net 90 m2 alanındadır.
Arka bahçede kurban bayramı için büyük baş hayvanların geçici barınağı ve kesimhane düzeneği bulunmaktadır.
Gayrimenkul şehir merkezinden ortalama 15 km batıda yer almaktadır. Yakın çevrede genellikle ruhsatsız olarak yapılmış konut olarak kullanılan üç-dört katlı binalar bulunmaktadır.Bölgede her türlü kamu hizmetleri mevcuttur.
Adresi : Minareliçavuş Mah.Mete (290)sok.No:70 Nilüfer / BURSA
Yüzölçümü : 963,42 m2
İmar Durumu : Taşınmazın tamamının 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı dahilinde kaldığı ve parsele ayrıknizam 2 kat (hmax.:8,50 m)olan E:0,75 olan depo inşaatınaizin verildiği belirtilmektedir.
Parselin kuzeyinden 15 mt genişliğinde Mete sokak bulunmaktadır.
Kıymeti : 1.298.278,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibi
1. Satış Günü : 20/02/2020 günü 11:20 - 11:25 arası
2. Satış Günü : 19/03/2020 günü 11:20 - 11:25 arası
Satış Yeri : 1 NOLU İCRA SATIŞ ODASI - Bursa Adliyesi Zemin Kat A Blok Uluyol MERKEZ / BURSA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/5885 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.27/12/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR