NAZİLLİ SULH HUKUK MAHKEMESİ

Nazilli/Yeşil'de 4 katlı bina mahkemeden satılıktır

NAZİLLİ SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01132639
Şehir : Aydın / Nazilli
Semt-Mahalle : YEŞİL MAH. / NAZİLLİ
Kat Sayısı : 4
: 278
Yayınlandığı Gazeteler

ADALET 18.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/26 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
400,000 TL
Birinci Satış Günü
:
09.04.2020 10:00
İkinci Satış Günü
:
08.05.2020 10:00
Satış Yeri
:
Nazilli 1.Sulh Hukuk Mahkemesi Duruşma Salonu önü

Adalet Bakanlığı Tebligat Kanununun Uygulanmasına Dair Yönetmelik 49. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

NAZİLLİ

(SULH HUKUK MAH.) 1. SATIŞ MEMURLUĞU

2019/26 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Aydın İl, Nazilli İlçe, 1218 Ada, 33 Parsel, YEŞİL Mahalle/Köy, hacılar kavağı Mevkii, Taşınmaz üzerinde Bodrum + Zemin + 1 normal kat + çatı olmak üzere toplam 4 katlı bina bulunmaktadır. Betonerme karkas yapı 3-A sınıfında inşa edilmiş, Bina bakımsız olup, binada asansör bulunmamaktadır, Bodrum kattaki meskenin 3 oda salon mutfak banyo wc alanlarından oluştuğu, kapıları ahşap tavanları kartonpiyerli, Zemin kattaki mesken 3 oda bir salon zemin ve hol kısımları karo mutfak laminat, ıslak hacimler fayans, 1. Kattaki mesken 3 oda bir salon, çatı katındaki mesken 2 oda mutfak, banyo wc den oluştuğu, vasat işçilik malzeme kullanıldığı, bina arkasında 75 m² alana sahip demir doğrama depo bulunduğu anlaşılmıştır. Taşınmaz ilçe merkezine yakın mesafede, tercih edilebilr bir bölgede, Devlet Hastanesine, Şehir Stadına yakın mesafede, her türlü Belediye alt ve üst yapı hizmetlerinden faydalanmakta, toplu taşıma güzergahında yer almaktadır.

Yüzölçümü : 278,21 m2

1. Satış Günü : 09/04/2020 günü 10:00 - 10:10 arası

Kıymeti : 400.000,00 TL

2. Satış Günü : 08/05/2020 günü 10:00 - 10:10 arası

KDV Oranı : %18

Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibi

Satış Yeri : Nazilli 1.Sulh Hukuk Mahkemesi Duruşma Salonu önü -
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/26 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.07/02/2020

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR