MUŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Muş/Saray Mahallesi'nde 259 m2 arsa ve üzerindeki 5 katlı bina icradan satılıktır

MUŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00961120
Şehir : Muş
Kat Sayısı : 5
Bir Kattaki Daire : 1
: 180
Yayınlandığı Gazeteler

GÜNEŞ 10.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/326 Talimat
Muhammen Bedeli
:
1,402,209 TL
Birinci Satış Günü
:
25.04.2019 11:20
İkinci Satış Günü
:
21.05.2019 11:20
Satış Yeri
:
Muş Adliyesi Muş İcra Müdürlüğü Kalemi Merkez/Muş

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MUŞ
İCRA DAİRESİ
2018/326 Talimat
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Muş İl, Merkez İlçe, 700 Ada, 18 Parsel, SUNAY Mahalle/Köy, CUMHURİYET CADDESİ Mevkii, Satışa konu taşınmaz bodrum kat + zemin kat + 5 normal katlı bina ve arsasıdır. Satışa konu taşınmaz her ne kadar tapu sicilinde " Arsa" niteliğinde olsada bilirkişi tarafından yerinde yapılan incelemede üzerinde bodrum + zemin + 5 katlı bir apartman olduğu görülmüştür. Söz konusu yapıda her katta bir daire olmak üzere toplam 5 adet daire, giriş katta 2 adet deposu bulunan dükkan ve binaya giriş tarafında girişi bulunan bodrum katta konumlu kömürlüğü bulunmaktadır. Daireler 3 oda, 1 salon, 1 mutfak, 1 tuvalet, 2 banyo ve 2 balkondan oluşmaktadır. Binaya ait herhangi bir mimari proje bulunmadığından bilirkişi tarafından yapılan hesaplama sonucunda dairelerin bürüt olarak yaklaşık 180m2 olduğu, dükkanların ise brüt olarak 90m2 giriş 50m2 depo olmak üzere 140m2 olduğu tespit edilmiştir. Satışa konu taşınmaza ait Muş tapu müdürlüğü arşivinde herhangi bir mimari proje, yapı ruhsatı vb. belgeye ulaşılamamıştır. Taşınmaz üzerinde bulunan yapıda kat mülkiyeti/irtifakı kurulmamış olduğu bilirkişi raporundan anlaşılmıştır.
Adresi : Saray Mahallesi Cumhuriyet Caddesi Yalçınlar ApartmanıMerkez / MUŞ
Yüzölçümü : 259,38 m2
İmar Durumu : İmar sınırları içerisindedir.
Kıymeti : 1.402.209,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Alacaklı bankaya ipotekli olup başkaca haciz ve tedbir yoktur.
1. Satış Günü : 25/04/2019 günü 11:20 - 11:25 arası
2. Satış Günü : 21/05/2019 günü 11:20 - 11:25 arası
Satış Yeri : Muş Adliyesi Muş İcra Müdürlüğü Kalemi Merkez/Muş
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/326 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.08/03/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR