MUŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Muş/Merkez'de 2 katlı ev icradan satılıktır (çoklu satış)

MUŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00968330
Şehir : Muş / Merkez
Semt-Mahalle : YEŞİLYURT MAH. / MERKEZ
Kat Sayısı : 2
Yayınlandığı Gazeteler

AÇIK MERT KORKUSUZ 22.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/124 ESAS
Muhammen Bedeli
:
526,117 TL
Birinci Satış Günü
:
08.05.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
11.06.2019 11:00
Satış Yeri
:
Muş Adliyesi İcra Müdürlüğü Kalemi

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MUŞ
İCRA DAİRESİ
2017/124 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Muş İl, Merkez İlçe, 175 Ada, 39 Parsel, YEŞİLCE Mahalle/Köy, Köy içi Mevkii, Taşınmazın arsa vasfında olduğu ancak üzerinde yapı mevcut olduğu yapının kısmi bodrum+zemin kat + 2 normal katlı binanın olduğu taşınmazın resmiyette arsa olarak gözüktüğü yerinde ise yapının bodrum katında kazan dairesi, zemin katında atölye, normal katlarda ise birer adet mesken olmak üzere 2 mesken olduğu tespit edilmiştir. Bilirkişi tarafından binada yapılan incelemede dış cephesinde yalıtım malzemesi kullanılmadığı, kaba sıva üzerine ince sıva yapılarak boyasız bir şekilde bırakıldığı, dış kapının demir merdivenlerin ise mermer kaplama yapıldığı görülmüştür. Zemin katta bulunan dükkanın atölye olarak kullanıldığı zemin döşemesinin seramil kaplama, duvarlarının yola bakan cephelerinde camekan diğer bölümlerde ise duvar üstü sıva olduğu görülmüştür. Normal katlarda giriş kapıları çelik kapı olup koridor ve odaların yerleri parke, ıslak zeminlerin yer ve duvarları seramik kaplıdır. Oda kapıları ahşap, ıslak zeminler pvc kapı yapılmış, oda duvarları saten alçı ve tavan süslemeleri kartonpiyerden yapılmıştır. Ayrıca pencereler pvc doğrama olup 2. normal katın balkonu camekan ile kapatılmıştır. Meskenlerimiz 3 + 1 formatında yapılmış olup, yapıya ait kat mülkiyeti/itifakı bulunmadığından yapıya ait mimari proje ve bağımsız bölüm numarası bulunmamaktadır. Söz konusu arsa projesi olmadığından dolayı yapı bir bütün olarak değerlendirilmiştir. Yapı asansörsüz olmasından dolayı IIIA yapı sınıfına girmektedir.
Adresi : Yeşilyurt Mahallesi Millet CaddesiMerkez / MUŞ
Yüzölçümü : 405,92 m2
İmar Durumu : Belediye imar planı sınırları içerisinde olduğu bildirilmiştir.
Kıymeti : 526.117,01 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Alacaklı bankaya ipoteklidir.
1. Satış Günü : 08/05/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 11/06/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : Muş Adliyesi İcra Müdürlüğü Kalemi
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Muş İl, Merkez İlçe, 72 Ada, 10 Parsel, KÜLTÜR Mahalle/Köy, 97 Nolu Bağımsız Bölüm Satışa konu taşınmazın bulunduğu ana yapının yedi katlı betonarma bina ve betonarma bina içinde bulunan bağımsız bölümlerin halihazırda işyeri olarak kullanıldığı görülmüştür. Kültür Mah. 4. Sok. Galeria Muş İş Merkezi 3. kat, No:7 de bulunan 50 m2 büyüklüğündeki bağımsız bölümün 2 oda ve mutfaktan ibaret olduğu yerin laminant parke ile kaplı olduğu dış kapı çelik kapı iç kapıların amerikan panel kapı olduğu bilirkişi raporundan anlaşılmıştır.
Adresi : Kültür Mah., 4. Sok. Galeria Muş İş Merkezi 3.Kat No.7 Merkez / MUŞ
Yüzölçümü : 50 m2
Arsa Payı : 8/1067
İmar Durumu : Ayrık nizam 3 kat konut alanı olarak görülmektedir.
Kıymeti : 97.270,80 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Alacaklı bankaya ipoteklidir.
1. Satış Günü : 08/05/2019 günü 11:15 - 11:20 arası
2. Satış Günü : 11/06/2019 günü 11:15 - 11:20 arası
Satış Yeri : Muş Adliyesi İcra Müdürlüğü Kalemi
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/124 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.19/03/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR