MUDURNU İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Mudurnu/Fındıcak'ta arsa ve natamam bina icradan satılıktır

MUDURNU İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00985103
Şehir : Bolu / Mudurnu
Semt-Mahalle : FINDICAK KÖYÜ / MERKEZKÖYLER
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ASIR 21.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/52 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
3,054,557 TL
Birinci Satış Günü
:
24.05.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
19.06.2019 14:00
Satış Yeri
:
Mudurnu Hükümet Konağı Kaymakamlık Toplantı Salonu - Mudurnu / Bolu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MUDURNU
İCRA DAİRESİ
2018/52 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Bolu İl, Mudurnu İlçe, 122 Ada, 8 Parsel, FINDICAK Mahalle/Köy, KAYABAŞI Mevkii, Tapu kaydında arsa vasıflı, parselde moderno termal tatil köyüne ait yapılar bulunmakta olup 1. numaralı yapı, Bodrum+4 kat , son katlar dublex, termal tatil köyü daire blokları olarak tasarlanmış, inşaat halinde bulunan ve toplam inşaat alanı 3.183,25 m² olan betonarme yapıdır. Yapı moderno tatil köyü projesinde dairelerin bulunduğu bitişik nizam 2 bloktan oluşmaktadır. Kaba inşaat, çatı tamamlanmış, duvarlarda bims kullanılmış, yapının bir kısmında tamamlanmış bir kısmında ise katlarda malzeme olduğu halde tamamlanmamış olduğu gözlemlendi, dış cephe mantolaması 2 cephede yapılmış, diğer cephelerde yapılmamıştır. pencere doğramalarının bir kısmı takılmış bir kısmı takılmamıştır. pencere camları sahada olup hiç biri takılmamamıştır. Elektrik, mekanik tesisat ve asansörler ile alakalı hiçbir şey yapılmamıştır. İç duvarlarda sıva yapılmamış. ince işlere başlanılmamıştır. proje çevresinde başka bir çalışmanın olmaması nedeniyle Çevre ve Şehircilik Bakanlığı verilerine göre yapının sınıfı 3B dir. Yaklaşık %40 oranında tamamlanmıştır. 2. numaralı yapı tek katlı, örnek daire olan ve inşaat alanı 81,84 m² olan yapıdır. Eksik ve yıpranma yoktur. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı verilerine göre 3A sınıfındadır. 3. numaralı yapı tek katlı ofis olan ve inşaat alanı 467,36 m² olan yapıdır. eksik ve yıpranma yoktur. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı verilene göre 2B sınıfındadır.
Yüzölçümü : 16.612,11 m²
Arsa Payı : TAM
İmar Durumu : Konut + Ticaret Alanı, Yola ve Komşu Parsel Çekme Mesafesi 5m,
Kat Adeti 6,
Kıymeti : 3.054.557,58 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki Gibi
1. Satış Günü : 24/05/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 19/06/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Mudurnu Hükümet Konağı Kaymakamlık Toplantı Salonu - Mudurnu / Bolu
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50'sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50'sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/52 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.18/04/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR