MUDANYA SULH HUKUK MAHKEMESİ

Mudanya/Zeytinbağı'nda üç katlı bina mahkemeden satılıktır

MUDANYA SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01015746
Şehir : Bursa / Mudanya
Semt-Mahalle : TİRİLYE MAH. / MUDANYA
Kat Sayısı : 3
Bir Kattaki Daire : 1
: 112
Yayınlandığı Gazeteler

A GAZETE 24.06.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/17 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
401,060 TL
Birinci Satış Günü
:
07.08.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
03.09.2019 14:00
Satış Yeri
:
Mudanya Adliyesi zemin kat Sulh Hukuk Mah. Yazı işleri Müdürü odası

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.MUDANYA(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2019/17 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Bursa İl, Mudanya İlçe, Zeytinbağı mah. 2165 Ada, 1 Parsel, de zemin artı iki katlı binadır.Bina beton arme karkas yapı sistemi iye yapılmıştır. dış cephesi sıvalı ve boyalıdır. Çatısı bulunmayıp, teras olarak kullanılmaktadır. Kenarlarında parapet duvar bulunmakta, merdiven sahanlıkları mermer kaplı, korkulukları aliminyum doğramadır. Binanın yanıda bulunan bahçe otopark olarak ullanılmakta, yoldan demir kapı ile girilmektedir.Bina 112,24 m2 taban alanına oturmaktadır.
Bina zemin katgiriş kapısı ahşap olup depo olarak kullanılmaktadır.
Binanın birinci katın giriş kapısı ahşap olup, 3 oda,salon,mutfak, antre, hol, banyo,tuvalet ve iki ayrı balkon vardır. Salon ve odalar yer ödeşemeleri laminen tparke, duvarlar plastik boyalıdır.Diğer alan döşemeleri seramik kaplıdır. meskenin iş kapıları ihşaptır.
Binanın ikinci katında giriş kapısı ahşap olup,plan ve malzeme olarak birinci kat ile aynı özelliklere sahiptir.
Bina Zeytinbağı mahellesi merkezindedir.Yürüyüş mesafesi ile iskeleye 100 m, denize 400 m mesafededir.
Adresi : Mudanya İlçesi Zeytinbağı İlçesi Köy İçi
Yüzölçümü : 170,70 m2
Arsa Payı : tamamı
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli imar uygulama planı içerisinde
Kıymeti : 401.060,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Yoktur
1. Satış Günü : 07/08/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 03/09/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Mudanya Adliyesi zemin kat Sulh Hukuk Mah. Yazı işleri Müdürü odası
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/17 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.14/06/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR