MUDANYA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Mudanya/Kumyaka'da üç katlı bina icradan satılıktır

MUDANYA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00982545
Şehir : Bursa / Mudanya
Semt-Mahalle : KUMYAKA MAH. / MUDANYA
Kat Sayısı : 3
Bir Kattaki Daire : 1
Isıtma : Kalorifer
: 150
Yayınlandığı Gazeteler

BURSA''DA MEYDAN 18.04.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/1028 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
320,000 TL
Birinci Satış Günü
:
20.05.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
24.06.2019 10:00
Satış Yeri
:
Mudanya Adliyesi 1. Kat. İcra Müdürü Odası(No:9)

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MUDANYAİCRA DAİRESİ
2016/1028 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı : Bursa İli, Mudanya İlçesi, Kumyaka Mahallesi, Mankafa mevkii, 139 ada, 5 nolu parselde kayıtlı 244,56 m2 büyüklüğündeki iki katlı betonarme ev vasıflı taşınmazdaki bodrum zemin normal kat 2 nolu bağımsız bölümün tam hissesi SÜZAN FİLİZ: ZEMİN Kızı adına kayıtlıdır.
Özellikleri : Kumyaka Mah. Kumyaka 4. Sok. No: 12 / 1 MUDANYA / BURSA, İki katlı betonarme ev vasfıyle mahalinde 3 katlı olduğu, anlaşılmaktadır. 22/08/2016 tanzim tarihli 'Bilirkişi Raporu'na göre; incelemeler yapılmış, taşınmazın aynı niteliklerde olduğu gözlenmiştir. Tapuda İki Katlı Betonarme Ev olarak anılsa da; mahalinde yapılan incelemede; taşınmaz üzerinde 3 Katlı B.A.K yapı bulunduğu görülmüştür. Adres Kodu Sorgulamasına göre; iki katlı kargir ev vasfında anılan ancak 3 katlı karkas yapının her katında birbirinden bağımsız 3 adet mesken kayıtlı bulunduğu ve ayn ayrı kayıtlı oldukları anlaşılmıştır. Taşınmaz üzerinde yer alan 3 Katlı B.A.K. binanın Zemin kat, 1. Kat ve 2. Normal katlardan teşkil edilmiş olduğu görülmüştür. Zemin katta; 1 oda, banyo, depo nitelikli mahaller mevcuttur. Oda döşemesi laminat parke, depo döşemesi çıplak beton üzerine şap banyo döşemesi seramik kaplamadır. Banyoda küvet ayaklı lavabo ve klozet mevcuttur. İç kapılar ahşap prese kapı, pencereler PVC doğramadır. Kaplamasız dahili merdivenle ulaşılan 1. Katta 1 oda, L şeklinde balkon mevcuttur. Balkonda barbeküsü bulunmaktadır. Bu kattaki daire kapısı çelik kapıdır. Yapının ana girişi dışarıdan harici merdivenle ulaşılan 2. Kattadır. Yine kaplamasız dahili merdivenle ulaşılan 2. Katta salon, açık mutfak, tuvalet ve L şeklinde bir balkon mevcuttur. Balkonda barbeküsü bulunmaktadır. Mutfakta membran kaalamlı L şeklinde tezgah ve MDFLAM dolaplardan teşkil edilmiştir. Salon ve mutfak arasında alçı kemer bulunmaktadır. Bu kat tavanının su almış ve sıva ile tavan boyasının bozulmuş olduğu görülmüştür. Taşınmazın üç katta toplam 150 m2 yüzölçümlü olduğu anlaşılmıştır. Yapı katı yakıt kaloriferlidir. Bahçeden girişte ev tipi fınn yapısı mevcuttur. Taşınmazın 1. Ve 2. Katları deniz manzaralı olup; bina bakımsız durumdadır.
İmar Durumu : 1/1.000 Ölçekli KUMYAKA MANKAFA REVİZYON ÖZEL İMAR PLANI kapsamında, bitişik nizam 2 kat konut alanında kaldığı anlaşılmaktadır.
Kıymeti : 320.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında
1. Satış Günü : 20/05/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 24/06/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Mudanya Adliyesi 1. Kat. İcra Müdürü Odası(No:9)
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Taşınmaz alıcısı adına her türlü takyidattan ari olarak tescil edilecektir.Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet Tekliflerinden muayyen eyşa ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- İİK 127. Maddesi gereğince, "İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması hâlinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer." hükmü uyarınca gazete ilanının/elekronik ortamda yapılan satış ilanın ilgililere tebligat mahiyetindedir.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/1028 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.15/03/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR