MERSİN 1. SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Mersin/Toroslar'da muhtelif yapılar ve arsa mahkeme kararı ile satılacaktır

MERSİN 1. SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00927090
Şehir : Mersin / Toroslar
Yayınlandığı Gazeteler

DİRİLİŞ POSTASI 11.01.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/9 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
747773 TL
Birinci Satış Günü
:
25.02.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
22.03.2019 14:00
Satış Yeri
:
Mersin 1. Sulh Hukuk MahkemesiDuruşma Salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.MERSİN 1. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2018/9 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Özellikleri : Mersin ili, Toroslar ilçesi, Kaşlı Mahallesi,Çakalgediği mevkii 261 parsel sayılı taşımazdır. Taşınmaz tapuda bağ niteliğinde olup,içerisinde biirkişi raporunda yazılı olduğu üzere ve raporda A- B- Colarak adlandırılan yapıların bulunduğu,(A ) Harfi ile gösterilen yapının 50,00 m2 yüz ölçümünde tek katlı,içi- dışı sıvasız ve boyasız,zemin döşemesi kaplamasız, kapıları eski ahşap, 2oda , 1 mutfak, banyo Wc. den ibarettir üstü çinko sac ile örtülü wc.si mesken dışında betonarme bir yapıdır.Bu yapının değeri 9.080,00.-TL. olarak tespit edilmiştir. (B) harfi ile gösterilen yapı 3. sınıf A yapı grubundadır.Zemin kat 90,00 m2, ilave yapılan sundurmanın 35,00 m2 olduğu . zemin katın sıvasız ve bayısız olduğu, hayvan ağılı olarak kullanıldığı % 30 imalat eksiği olduğu . 1.katın 120,00 m2 yüzölçümünde, 3 oda 1 salon , mutfak, banyo, ve wc. denibarettir. Giriş kapısı çelik , pencereler ve kapılar ahşap,yerler seramik, mutfak dolabı MDF mobilya, duvarlarısı va üstü plastik boyadır.Bu yapının toplam değeri 132.010,00 TL. olarak tespit edilmiştir. (C) Harfiile gösterilen 2 katlı binanın zemin katı 110,00 m2.2+1 odalı mutfak vebanyo , WC den oluşmaktadır. Zeminler seramik, tavanlar kartonpiyerli, iç kapıları kaliteli ahşap,giriş kapısı demir doğramadır. Banyo veWc, tamamı fayans ve seramiktir.Mutfak tezgahı mermer,alt-üst dolapları kaliteli mobilyadır. 1. Kat 134,80 m2 yüz ölçümlü 3 oda , 1 salon, banyo, wc, holve L şeklinde 1 adet balkonu mevuttur. Sıvalı- boyalı, zeminler seramik, girişve iç kapıları henüz takılmamış , mutfak tezgahı ve dolapları yapılmamış, natamam bir inşaattır. 2. sınıfA grubu yapılar cinsindendir.Bu yapının toplam bedelinin 156.672,00.-TL.olduğu tespit edilmiştir.Taşınmaz içerisinde ayrıca muhtelif yaşlarda,sayıda , erik, elma, şeftali, zeytin badem dut, ceviz, incir, yeni dünya,nar ,portakal, mandalina, Asma, Ayva,türlerinden oluşan meyveağaçlarımevcutolup bu meyve ağaçlarının toplam bedeli 43.611,00.-TL.olduğu, zemin değeri de 406.400,00.-TL. olduğu tespit edilmiştir.Taşınmaz Kaşlı mezarlığana yakın ve yola cephelidir. Elektrikve suyu olan, belediyenin alt yapı yapısı tamamlanmıştır.Ulaşım toplu taşıma ve hususi araçlar ile sağlanabilmektedir.Taşınmaz bu haliyle satışa çıkartılmıştır.
Adresi : Kaşlı Mahallesi Tarsus / MERSİN
Yüzölçümü : 5.080,00 m2
Arsa Payı : Hissedar ÇiğdemCesur hissesinde İzzet Karabulut adınaintifahakkıvardır.
İmar Durumu : Belediyesi sınırları içerisinde 1/1000 ölçekli uygulama imar planında Ayrımk Nizam 2. Kata ( A-2)imarlı olduğu bildirilmiştir.
Kıymeti : 747.773,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 25/02/2019 günü 14:00 - 14:10 arası
2. Satış Günü : 22/03/2019 günü 14:00 - 14:10 arası
Satış Yeri : Mersin 1. Sulh Hukuk MahkemesiDuruşma Salonu
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/9 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.03/01/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR