MERSİN 1. İCRA DAİRESİ

Mersin/Toroslar'da bina icradan satılıktır

MERSİN 1. İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00891389
Şehir : Mersin / Toroslar
Kat Sayısı : 2
: 230
Yayınlandığı Gazeteler

TAKVİM 09.11.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/17 ESAS
Muhammen Bedeli
:
250,000 TL
Birinci Satış Günü
:
07.01.2019 14:40
İkinci Satış Günü
:
05.02.2019 14:40
Satış Yeri
:
Mersin Adliyesi 1,2,3,4,5,6,7,8 İcra Müdürlükleri Mezat Salonu Z20 Zemin Kat Akdeniz/Mersin

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.MERSİN 1. İCRA DAİRESİ

2018/17 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ:Mersin İl, Toroslar İlçe, 6784 Ada, 3 Parsel, OSMANİYE Mahalle/Köy, Konu taşınmaz Toroslar Belediye Başkanlığı yetki alanında kalmakta olduğundan Toroslar Belediye Başkanlığı imar ve şehircilik müdürlüğünden alınan bilgiye göre taşınmaz Osmaniye mahallesi, 6784 ada, 3 nolu parselin zemini serbest 2 kat (S-2) konut alanı olarak işaretlenen alanda kaldığı ve iş bu bölgedeki uygulama imar planlarını mahkeme kararı ile iptal edildiği, geri dönüşüm ve tekrar yapılması planlanan uygulama imar plan çalışmalarının sürdüğü ifade edilmiştir. Taşınmaz bölge, anayollara ve il merkezine yakın konumdadır. Satışa konu taşınmazın içinde bulunduğu iki kapı numaralı bina zemin+1 kat şeklinde betonarme karkas olarak yapılmış yapıdır. Binaya ait yapı ruhsatı ve proje bulunmadığı öğrenilmiştir. Bina güney ve kuzey cephelidir. Binanın dış cephesi sıvalı üzeri boyalıdır. 1. normal kata çıkış dışarıdan eklenen merdiven dairesinden olup, bina iki ayrı mesken olarak kullanılmaktadır. Parselin bahçe duvarı örülü olup, duvar üzeri örgü tel mevcuttur. Bahçe girişi parselin güney cephesinden olup, bahçe girişi kapısı demir doğramadır. Binanın çatısı düz betondur. Bina kullanım ve genel görünüm itibariyle bakımsız olduğu, 35-40 yıllık olup, takriben %32 oranında yıpranma olduğu tespit edilmiştir. Ana taşınmazın bahçe kısmından çeşitli yaşlarda 2 adet asma, 1 adet yenidünya, 4 adet narenciye, 1 hurma ve 2 adet nar, meyve bahçeleri mevcuttur.
Zemin kat mesken: Brüt 73,00 m2 alanlı olup, salon, iki oda, mutfak, banyo, wc+lavabo, antre, holden oluşmaktadır. Mesken girişinin dış bölümünde demir doğrama panjur kapı mevcuttur. Meskenin dış kapısının anahtarı bulunamamış olup, mesken dışarıdan incelenmiştir. Meskenin zemini şap betondur, meskenin iç kapıları, pencereleri ahşapları doğramadır. Pencerelerin dış kısımlarında demir doğrama korkuluk mevcuttur. Mesken boş vaziyettedir.
Birinci kat mesken: Brüt 102,91 m2 alanlı olup, salon, 3 oda, mutfak, banyo, wc+lavabo, antre, holden oluşmaktadır. Mesken girişi ve iç kapıları ve pencere doğramaları ahşaptır. Meskenin zemini seramik kaplıdır. Pencelerin dış kısımlarında demir doğrama korkuluk mevcuttur. Meskenin giriş kapısının dış bölümde demir doğrama panjur kapı mevcuttur. Meskenin mutfak bölümünde mermer mutfak tezgahı ve tezgah altı ve üstü mdf kapaklı sunta dolaplar mevcuttur. Banyo ve wc alanının zemini ve duvarlarının bir kısmı seramik kaplıdır. Mesken halen kullanılmaktadır.
Adresi : Yusuf Kılıç Mahallesi 83043 Sokak, No:36 D:2 Toroslar / MERSİN
Yüzölçümü : 230,00m2 Kıymeti : 250.000,00 TL
KDV Oranı : %18 Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydı gibidir.
1. Satış Günü : 07/01/2019 günü 14:40 - 14:50 arası

2. Satış Günü : 05/02/2019 günü 14:40 - 14:50 arası
Satış Yeri : Mersin Adliyesi 1,2,3,4,5,6,7,8 İcra Müdürlükleri Mezat Salonu Z20 Zemin Kat Akdeniz/Mersin
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/17 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.06/11/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR