MUT İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Mersin/Mut ilçesinde 2 katlı bina ve bahçesi icradan satılıktır

MUT İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01092643
Şehir : Mersin / Mut
Kat Sayısı : 2
Bir Kattaki Daire : 1
Yayınlandığı Gazeteler

MUT''TAN HABER 04.12.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/311 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
337,822 TL
Birinci Satış Günü
:
14.01.2020 14:25
İkinci Satış Günü
:
14.02.2020 14:25
Satış Yeri
:
MUT BELEDİYESİ GİRİŞ KATI MUT/MERSİN -

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.MUT İCRA DAİRESİ

2017/311 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Mersin İl, Mut İlçe, 109 Ada, 30 Parsel, ÇAĞLAYANGEDİK Mahalle/Köy, Kargir Ahır ve Bahçe Nolu Bağımsız Bölüm Parselin sulama suyu vardır. Sulama suyu Göksu ırmağından motopompa ile su çıkarılmaktadır. Yolu vardır. Mahalle yerleşim alanının içindedir. Parselin imar planı yoktur. Bina iki katlıdır. Bodrum ve zemin kattan oluşmaktadır.Zemin kat mesken olarak kullanılmaktadır. Bodrum kat ambar olarak kullanılmaktadır. Bodrum katın kapısı ve penceresi yoktur. Zemin katı içi ve dışı sıvalıdır. Taban döşemeleri ahşap ağaçtan döşenmiştir. Kapı ve penceresi vardır.Kapılar ağaç doğramadan pencereler PVC doğramadan yapılmıştır.VC Banyo ve mutfak tabanları fayans ile yapılmıştır. Binanın duvarları tuğla ile örülmüştür. Tavanı betonarmedir. Bodrum katın içi sıvasızdır. Dış kısmın bir kısmı sıvalı bir kısmı sıvasızdır. Ahır yaklaşık 400 m2 alana sahip ahırın çoğu yıkılmış ve kullanılmaz hale gelmiştir.100 M2 alnı kullanılır vaziyettedir. Duvarları biriket ile örülmüştür.Tavanı çinko ile örülmüştür.Taşınmaz killi tın bünyeli toprak yapısına sahip olup eğimi %8-10 civarındadır.Taşınmaz sulanabilmek imkanına sahiptir.Taşınmaz yerleşim alanı içerisinde olup elektrik içme suyu bulunmaktadır. Taşınmaz içinde meyve ağaçları bulunmakta olup ağaçların kültürel bakımları yapılmıştır.
Yüzölçümü : 13.330,10 m2
Arsa Payı : TAM
İmar Durumu : İmar planı dışında yer almaktadır.
Kıymeti : 337.822,40 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında mevcuttur.
1. Satış Günü : 14/01/2020 günü 14:25 - 14:30 arası
2. Satış Günü : 11/02/2020 günü 14:25 - 14:30 arası
Satış Yeri : MUT BELEDİYESİ GİRİŞ KATI MUT/MERSİN -
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/311 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.22/11/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR