MERSİN 3. SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Mersin Akdeniz'de 398 m² bina ve arsası icradan satılıktır

MERSİN 3. SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01180342
Şehir : Mersin / Akdeniz
Semt-Mahalle : ADNAN MENDERES MAH. / MİTHATPAŞA
: 398
Yayınlandığı Gazeteler

ÇUKUROVA 30.06.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/26 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
420,000 TL
Birinci Satış Günü
:
03.09.2020 15:00
İkinci Satış Günü
:
28.09.2020 15:00
Satış Yeri
:
MERSİN ADLİYESİ 7.KAT 3.SULH HUKUK MAHKEMESİ DURUŞMA SALONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.MERSİN3. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2018/26 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu taşınmaz Mersin ili, Akdeniz ilçesi, Nacarlı mahallesi, 549 ada, 8 parsel sayılı, 398,50 m2 yüzölçümlü tapuda bina ve arsa vasfında kayıtlı taşınmazdır. Arsa üzerinde iki adet Zemin+1 katlı mesken bulunmaktadır. 1.Mesken parselin batı yönünde bulunmakta olup zemin+1 katlı betonarme yapı olup her katı 98,00 m2 oturumludur. İçi-dışı boyalı, giriş kapısı demir ferforjeden imal edilmiştir. Zemin kat pencereleri PVC, kapıları ahşap, yerleri beton şap meskendir. Birinci kat balkonu demir korkulukludur. Pencerelerinin ahşaptır. 2.Mesken parselin doğu yönünde bulunana zemin+1 katlı yığma kargir yapıdır. Her katı 110,00 m2'ye oturtulmuş olup iç ve dış boyası yıpranmıştır. Zemin kat giriş kapısı demir doğrama, üstteki birinci kat giriş kapısı ahşaptır. Pencere ve iç kapıları ahşap, yerleri beton şap, iki katlı, her katı ayrı birer meskendir. Taşınmaz üzerinde ayrıca 7-8 yaşlarında bir adet nar ağacı, 14-16 yaşında bir adet limon ağacı ve 7-8 yaşında bir adet incir ağacı bulunmaktadır.
Adresi : Adnan Menderes Mah. Sarmaşık Sokak Nho:5 Akdeniz / MERSİN
Yüzölçümü : 398,50 m2
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 420.000,00 TL
KDV Oranı : %18
1. Satış Günü : 03/09/2020 günü 15:00 - 15:10 arası
2. Satış Günü : 28/09/2020 günü 15:00 - 15:10 arası
Satış Yeri : MERSİN ADLİYESİ 7.KAT 3.SULH HUKUK MAHKEMESİ DURUŞMA SALONU

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/26 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.23/06/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR