MERSİN 5. İCRA DAİRESİ

Mersin Akdeniz'de 3 katlı bina icradan satılıktır

MERSİN 5. İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01114164
Şehir : Mersin / Akdeniz
Semt-Mahalle : BEKİRDE MAH. / KARACAİLYAS
Kat Sayısı : 3
: 189
Yayınlandığı Gazeteler

TAKVİM 13.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/5699 ESAS
Muhammen Bedeli
:
506,655 TL
Birinci Satış Günü
:
26.02.2020 10:15
İkinci Satış Günü
:
26.03.2020 10:15
Satış Yeri
:
Mezat Salonu (Z-20 Nolu) - Adalet Sarayı Zemin Kat No:Z-20 Akdeniz / Mersin

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. MERSİN 5. İCRA DAİRESİ

2019/5699 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Özellikleri: Mersin İl, Akdeniz İlçe, 10061 Ada, 17 Parsel, Bekirde Mahalle/Köy, Taşınmaz Cumhuriyet Bulvarı(D-400 Karayolu) ile Abdi İpekçi Caddesi kavşağının(Bekirde kavşağı) 1.2km kuzeyinde, Abdi İpekçi Caddesine doğusu cepheli, 6343 Sokak köşesinden güneye sıralı 2.parsel olup, zemin katı ve asma katı Giyim Mağazası olarak kullanılan, bila kapı no.lu l.katındaki daireye batısındaki 6320 Sokaktan ve 26 no.lu parselden geçilerek ulaşılan parsel üzerinde 3.Sınıf A yapı grubunda, B.arme Karkas türde İnşaa edilmiş 3 Katlı binadan ibarettir. 3 katlı binanın üstü düz dam teras, dış cephesi sıvalı boyasız(giriş ve asma kat panolarla kaplı, 1.kat balkon içleri boyalı), binanın 1.Kat meskene giriş kapısı (doğu cephede) demir doğrama, bina meskene girişte zemini ve 1.kata çıkış merdiveni kaplamasız ve korkuluksuzdur. Giyim Mağazası olarak kullanılan Zemin kat 165,00m2 büyüklüğe sahip olup, mağaza teşhir bölümü ve wc.den ibarettir. Asma katı 135,00m2 büyüklüğünde olup, mağaza teşhir bölümü, mutfak alçıpanla bölünmüş büro, depo ve diğer müştemilatlardan ibarettir. Zemin kat ve Asma Kat: Cadde cephesi camekanı ve giriş kapısı, iç kapılar ve arka cephe pencereleri pvc doğrama/alüminyum doğrama, zeminler ve wc duvarları seramik kaplı, alçıpan asma tavanlı gömme spot aydınlatmalı(yer yer kartonpiyerli) tavanları ve duvarları alçı sıvalı ve plastik boya ile boyalı, mutfak tezgahı, tezgah altı ve tezgah üstü dolapları, elektrik ve su tesisatı mevcut olup, giyim mağazası olarak kullanılmaktadır. 1.Kattaki tek daire mesken; Brüt 185,00m2 büyüklüğünde, doğu-batı cepheli olup, 3 oda, salon, mutfak, banyo, wc ve 3 balkondan ibarettir. 3 katlı binanın toplam alanı: 485,00m2. 1.kattaki dairenin giriş kapısı hazır panel kapı, iç kapılar amerikan kapı, pencereler, balkon kapıları, wc ve banyo kapısı pvc doğrama, zeminler, banyo ve wc duvarları seramik kaplı, alçı sıvalı duvarları ve alçıpan asma tavanlı gömme spot aydınlatmalı tavanları(yer yer kartonpiyerli) plastik boya ile boyalı, elektrik ve su tesisatı, mutfak tezgah ve dolapları mevcut ve kullanılır durumdadır. Taşınmazın genelinde yapım yılı, kullanım ve görünüm itibarıyla %15 yıpranma ve 5 yapım eksiği tespit edilmiştir. Taşınmaz ve yakın civarında Abdi İpekçi Caddesine cepheli taşınmazların geneli, zemin katı dükkan, üst katı mesken olarak kullanılan yapılardan müteşekkildir. Belediye hizmetlerinden yararlanmakta, Abdi İpekçi Caddesinden geçen toplu taşıma araçları ile ulaşımı sağlamaktadır. Taşınmaz Abdi İpekçi Caddesine cepheli olup, bölgesindeki ilkokula, ortaokula, camiye yakın mesafede, diğer sosyal donatı alanlarına uzak mesafededir.
Adresi : Çilek Mah, Abdi İpekçi Cad-6343 Sokak Köşesinden Güneye Sıralı 2.Parsel Bila Kapı No, Özmenler Giyim Ve 6320 Sk Bila Kapı Nolu, 6320 Sokağa Cepheli 3 katlı bina Akdeniz / Mersin
Yüzölçümü : 189,00 m2

Kıymeti : 506.655,00 TL

KDV Oranı : %18
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli Uygulama İmar planında Bitişik Nizam 2 Kat(B-2) Konut Alanına isabet etmektedir.
Kaydındaki Şerhler : Mersin 4. Asliye Hukuk Mahkemesinin 2016/367 Esas sayılı dosyasından İhtiyati Tedbir Şerhi Vardır.
1. Satış Günü : 26/02/2020 günü 10:15 - 10:20 arası

2. Satış Günü : 26/03/2020 günü 10:15 - 10:20 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (Z-20 Nolu) - Adalet Sarayı Zemin Kat No:Z-20 Akdeniz / Mersin
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/5699 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.07/01/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR