DENİZLİ 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Merkezefendi'de bina ve arsası icradan satılıktır

DENİZLİ 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00937593
Şehir : Denizli / Merkezefendi
Semt-Mahalle : AŞAĞIŞAMLI MAH. / ÜZERLİK
: 950
Yayınlandığı Gazeteler

HOROZ 29.01.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2014/128 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
141,081 TL
Birinci Satış Günü
:
15.03.2019 10:30
İkinci Satış Günü
:
10.04.2019 10:30
Satış Yeri
:
Merkezefendi Belediyesi Mezat Salonu - Adalet Mah. Kazım Karabekir Cad. No:23 MERKEZEFENDİ / DENİZLİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
DENİZLİ 4. İCRA DAİRESİ
2014/128 TLMT.
TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Özellikleri : Denizli İli, Merkezefendi İlçesi, Aşağışamlı Mah. Köyiçi Mevkii, 1117 Parsel sayılı taşınmaz. 24/12/2018 kıymet takdir tarihli bilirkişi raporuna göre; taşınmaz içinde iki adet bina bulunmaktadır. Taşınmaz boş olup içindeki binalarda kimse oturmamaktadır.
Birinci Ev; 7,00x8,00 metre ebatlarında 56,00 m2 alanlı tek katlı yıpma binadır. 20-30 yıllıktır. Binanın içi-dışı sıvalı badanalı, üzeri ahşap oturtma çatılı, üzeri kiremit kaplamalıdır. 1 salon, 2 oda, 1 mutfak, banyo ve wc şeklindedir. Ayrıca dışarıda da wc vardır. Bina giriş kapısı demir doğramalıdır. İç kapıları Amerikan kapılıdır. Zemini salon ve odalarda ve mutfakta rabıta kaplamlıdır. Mutfak tezgahı mermerit, dolaplar MDF doğramalıdır. Sobalıdır. Dış pencere doğramaları plastik PVC doğramalı, demir korkulukludur. Tavan ahşap kaplamalıdır. Camların çoğu kırıktır.
İkinci Ev; 50,00 m2 alanlı tek katlı yığma binadır. 40-50 yıllıktır. Binanın içi-dışı çamur sıvalı, kireç badanalı, üzeri ahşap oturtma çatılı üzeri kiremit kaplamalıdır. 1 salon, 2 oda, 1 mutfak şeklindedir. Mutfak olan kısımda sadece ekmek ocağı vardır. Bina giriş kapısı ve iç kapıları ahşap kapıdır. Zemini komple betondur. Ev oturulmayacak kadar eski olup yıkılmak üzeredir. Enkaz değeri yıkım değerini karşılamayacağından ekonomik olarak değeri yoktur.
Taşınmaz, konum itibariyle Merkezefendi Belediyesi hizmetlerinden yararlanmaktadır. Ulaşımı köyi içi yerleşim alanı içerisinde olduğundan rahat, TEK, PTT hizmetlerinden yararlanmaktadır. Taşınmazın 1/2 hissesi Ayşegül Öner, 1/2 hissesi Musa Ecmel Öner adına kayıtlıdır. Taşınmaza ait ayrıntılı diğer bilgiler dosyada mevut bilirkişi raporu ile takyidatlı tapu kaydında mevcuttur.
Adresi :Aşağışamlı-Cumhuriyet Mah. Pamuk Sk. No:1 ve No:3 Merkezefendi/Denizli
Yüzölçümü : 950,00 m2
Arsa Payı : -
İmar Durumu : Aşağışamlı uygulama imar planı dahilinde konut alanında, ayrık nizamlı, 2 kat müsaadelidir.
Kıymeti : 141.081,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 15/03/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 10/04/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : Merkezefendi Belediyesi Mezat Salonu - Adalet Mah. Kazım Karabekir Cad. No:23 MERKEZEFENDİ / DENİZLİ
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- İcra ve İflas Kanunu Madde 127 – (Değişik madde :02/07/2012-6352 S.K./30.md.)İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması hâlinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer.
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2014/128 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.28/01/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR