DENİZLİ 1. İCRA DAİRESİ

Merkezefendi'de 3 katlı kaba inşaat halinde bina ve arsası icradan satılıktır

DENİZLİ 1. İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01024484
Şehir : Denizli / Merkezefendi
Semt-Mahalle : SÜMER MAH. / SÜMER
Kat Sayısı : 3
Bir Kattaki Daire : 2
Isıtma : Yok
: 146
Yayınlandığı Gazeteler

DENİZLİ 11.07.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/5386
Muhammen Bedeli
:
384,000 TL
Birinci Satış Günü
:
05.09.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
30.09.2019 10:00
Satış Yeri
:
Adalet Mahallesi , Kazım Karabekir Caddesi No:23( Merkezefendi Belediyesi Mali İşler Müdürlüğü Mezat Yeri ) Denizli

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
DENİZLİ
1. İCRA DAİRESİ
2018/5386 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu taşınmaz tapuda , Denizli ili Merkezefendi ilçesi , Sümer Mahallesi 4352 ada 8 parselde kayıtlı 146,00 m2 yüzölçümlü arsa vasıflıdır. Fİili durumda taşınmazın üzerinde , bodrum + zemin kat + 2 normal + çatı arası katlı natamam kaba inşaat halinde betonarme bina bulunmaktadır. Binada çatı için demir iskelet yapılmış, kaplama yapılmamıştır. Binanın betonarme kısmı bitmiş iç dış tuğla duvarlar örülmüştür. Kapı ve pencere doğramaları yoktur. Zemin kaplamaları yoktur. Mobilya aksamı ve vitrifiye yoktur. Asansör yoktur. Sıva altı tesisat döşenmemiştir. Binada bodrum kat ortak alan olup , zemin katta bir mesken 1. katta bir mesken , 2+çatı arası katta 2 mesken olmak üzere toplamda 4 mesken yapılacaktır. Projelendirme bu şekildedir. Binada cins değişikliği olmadığından bina komple değerlendirilecektir. Bina 100,00 m2 alanlı , 450,00 m2 toplam inşaat alanlıdır. Taşınmaz bulunduğu mevki olarak Sümer Mahallesinde 2278 sokağa cephelidir. Dr. Bekir Sıddık Müftüler İlkokuluna , Sümer Park Avm , Final Okullarına , Şehir Otogarına yakın konumdadır.
Adresi : Sümer Mahallesi 2278 Sokak No: 12Merkezefendi / DENİZLİ
Yüzölçümü : 146 m2
İmar Durumu : Merkezefendi İlçesi Uygulama İmar Planı dahilinde ; Konut alanında ayrık inşaat nizamlı , 3 kat müsadelidir.
Kıymeti : 384.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydı beyanlar hanesinde, "Otopark bedeline ilişkin taahhütname bulunmaktadır" şerhi vardır.
1. Satış Günü : 05/09/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 30/09/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Adalet Mahallesi , Kazım Karabekir Caddesi No:23( Merkezefendi Belediyesi Mali İşler Müdürlüğü Mezat Yeri ) Denizli
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/5386 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.09/07/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR