MENEMEN SULH HUKUK MAHKEMESİ

Menemen/Asarlık Mahallesi'nde 2+1 daire icradan satılacaktır

MENEMEN SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00928036
Şehir : İzmir / Menemen
Kat Sayısı : 3
: 80
Yayınlandığı Gazeteler

HABER EKSPRES 11.01.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Bağlı ve İlgili Kuruluş
:
Satış Memurluğu
Dosya No
:
2017/30 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
207576 TL
Birinci Satış Günü
:
18.02.2019 14:20
İkinci Satış Günü
:
15.03.2019 14:20
Satış Yeri
:
Adliye Sarayı Mezat Salonu Zemin Kat Z-16 Nolu Oda MENEMEN / İZMİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MENEMEN
(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2017/30 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İzmir İl, Menemen İlçe, 373 Ada, 8 Parsel, ASARLIK Mahalle/Köy, Tapuda avlulu üç katlı ev vasfında olan taşınmaz, Menemen İlçesi İncirlipınar Mah. 110 Sokaktan 14-14A kapı numarası alan yaklaşık 80 m² taban alanlı her katı ayrı ayrı mesken olarak kullanılan üç katlı betonarme bir bina bulunmaktadır. 3 katta toplam 240 m²' dir. Zemin katın işyeri kullanımlı durumundan çevrilmek suretiyle mesken kullanımlı hale getirilmiş, giriş hol, iki oda, mutfak, banyo ve wc den müteşekkil, zemin döşemeleri karo mozaik taş kaplamalı, kapılar ahşap doğramalı, giriş kapısı demir korkuluklu, pencereler demir ve plastik doğramalı, sıvalı ve boyalı durumda, yıpranmış olup bakım ve boya gerektirir bir durumda olduğu, girişin bina dışından yapılmaktadır. 1. Kat salon, hol, iki oda, mutfak, banyo, alaturka-wc ve balkondan ibarettir, zemin kaplamaları seramik, iç kapılar panel, tuvalet kapıları PVC, dış doğramalar PVC-çift cam, mutfak alt ve üst dolaplı, dış kapı çeliktir. 2. Kat çelik kapılıdır. Çatı teras şeklinde olup seramik döşelidir, genel olarak dış cephe boyası yıpranmış, bakım ve onarım gerekmekte, apartman merdivenleri ve merdiven sahanlıkları beton olup merdiven korkulukları bulunmamakta, taşınmaz ulaşımı kolay, belediye hizmetlerinden yararlanan bir bölgededir, İzmir-Çanakkale asfaltına 1,3 km mesafededir.
Adresi : Asarlık İncirlipınar Mah. 110 Sokak No.14 Ve 14A Menemen / İZMİR
Yüzölçümü : 132 m2 (TamHisse)
İmar Durumu :1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planı içinde kalmaktadır. Bitişik nizam 3 kat konut imarlıdır.
Kıymeti : 207.576,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 18/02/2019 günü 14:20 - 14:25 arası
2. Satış Günü : 15/03/2019 günü 14:20 - 14:25 arası
Satış Yeri : Adliye Sarayı Mezat Salonu Zemin Kat Z-16 Nolu Oda MENEMEN / İZMİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesinin T.Vakıflar Bankası Menemen Şubesi TR680001500158007300725931 nolu (Hesap Adı: Adliye Yazı İşleri Müdürlüğü) hesaba yatırmaları yada satış sırasında nakit TL olarak bulundurmaları veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/30 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.08/01/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR