MENDERES SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Menderes'te 3 katlı bina mahkeme kararıyla satılıktır

MENDERES SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00925692
Şehir : İzmir / Menderes
Kat Sayısı : 3
: 157
Yayınlandığı Gazeteler

SÖZCÜ 08.01.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Bağlı ve İlgili Kuruluş
:
Satış Memurluğu
Dosya No
:
2018/6 Satış
Muhammen Bedeli
:
695168 TL
Birinci Satış Günü
:
22.02.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
22.03.2019 14:00
Satış Yeri
:
MENDERES ADALET SARAYI - Sulh Hukuk Mahkemesi Yz.İşleri Müdürlüğü odası önü MENDERES / İZMİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MENDERES (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2018/6 SATIŞ
TAŞINMAZIN
AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Özellikleri : İzmir İli, Menderes İlçesi, Cumaovası mahallesi, Çevik mevkiinde kain tapunun 2100 Ada, 11 Parsel'inde kayıtlı Arsa vasıflı taşınmazdır, tapu kaydında her ne kadar arsa olarak yazılı olsa da, satışa konu taşınmaz üzerinde 3 katlı betonarme tarzında yapılmış bir yapı bulunmaktadır, Bodrum kat depo ve garaj olarak kullanılmaktadır, zemini beton, duvarları ince sıvası yapılmış boyasızdır, dış doğramaları ve parmaklıkları demirdir alanı 157 m2 dir, Zemin kat:giriş kapısı çelik, dış doğramaları alüminyum, ıslak zeminler mermer kaplıdır, salon-salon manşe-mutfak-üç oda-banyo, wc den ibarettir, iki odanın zemini çıralı çam, diğer oda ve koridorlar mermer, ıslak hacimler seramik ve fayanstır, dış doğramalar alüminyum ve üzerine plastik panjurludur, iç kapılar kaplaması prestir mesken olarak kullanılmaktadır faydalı alanı 146 m2 dir, 1 kat: ince sıvası yapılmış boyasız durumdadır, pencere ve kapılar takılmamış ve yer döşemeleri yapılmamış % 60 seviyesindedir faydalı net alanı 146 m2 dir,taşınmaz Atatürk caddesine 100 metre mesafededir, çarşıya ve alışveriş merkezlerine yakın konumdadır, ulaşım imkanı kolaydır, belediyenin tüm hizmetlerinden yararlanacak konumdadır
Adresi : Çevik Sokak Menderes
Yüzölçümü : 604 m2
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli uygulama imar planı içerisinde konut alanında kaldığı, yapılaşma koşulu; serbest nizam, 3 kattır, 3194 sayılı imar kanununun 18 ve 19 maddelerine uygun olarak imar uygulaması yapılması gerekmektedir.
Kıymeti : 695.168,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Yoktur
1. Satış Günü : 22/02/2019 günü 14:00 - 14:10 arası
2. Satış Günü : 22/03/2019 günü 14:00 - 14:10 arası
Satış Yeri : MENDERES ADALET SARAYI - Sulh Hukuk Mahkemesi Yz.İşleri Müdürlüğü odası önü MENDERES / İZMİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ilet eslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
İş bu ilan, mükellefiyetler listesinde yazılı ilgililerinden herhangi birisine tebliğ edilemediği taktirde, tebliğ edilemeyenlere de tebliğ edilmiş sayılacağı
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/6 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.03/01/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR