SARUHANLI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Manisa/Saruhanlı'da bahçeli 2 katlı bina icradan satılıktır

SARUHANLI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00984318
Şehir : Manisa / Saruhanlı
Semt-Mahalle : HALİTPAŞA MAH. / HALİTPAŞA
Kat Sayısı : 2
: 195
Yayınlandığı Gazeteler

SARUHANLI KARDELEN 23.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/766 ESAS
Muhammen Bedeli
:
84,614 TL
Birinci Satış Günü
:
21.06.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
16.07.2019 11:00
Satış Yeri
:
Saruhanlı İcra Müdürlüğü Hükümet Konağı K:4 Saruhanlı-Manisa

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SARUHANLI İCRA DAİRESİ
2018/766 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri : Manisa İl, Saruhanlı İlçe, 1709 Parsel, Halitpaşa Mahalle, Köy içi mevkii, Tapu kaydında arsa vasfında olup, 2 katlı yığma bina bulunmakta ,bu binaya sol taraftan demirden yapılmış giriş kapısı ile girilmekte, giriş bölümünün olduğu kısım bahçeye kadar uzanmakta ve antre olarak kullanılmaktadır.Giriş kısmın toplam alanı 40 m2 dir. Zemin katta demir kepenkle kaplı 10 m2 depo bulunmaktadır. Geriye kalan kısım mesken olarak kullanılmaktadır. Pencereler pvc den yapılmış olup zemin kat penceresinde sürgülü kepenk bulunmaktadır. Üst kat pencerelerinde kepenk yok.Mesken iç kapılara ahşap,sıvalı bolayı ve binada güneş enerjisi sistemi bulunmaktadır.Bu bina 80 m2 alana oturmaktadır. Üst katta 2 oda, 1 salon, mutfak, banyo-wc bulunmaktadır.Taşınmazın iç kısmında üstü eternit kaplı 40 m2 miktarında önü açık saya mevcuttur. Geriye kalan kısım bahçe olarak kullanılmaktadır. Giriş holü ve depo toplam alanı 50 m2 dir. Gazi Fatih İÖO na 160 m., Halitpaşa çarşı merkezine 230 m mesafededir.
Adresi : Halitpaşa Mah. Köy İçi Mevkii Saruhanlı / MANİSA
Yüzölçümü : 195,00 m2
Arsa Payı : -
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli uygulama imar planında serbest nizam 2 kat konut olarak planlanmıştır.
Kıymeti : 84.614,00 .-TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : -
1. Satış Günü : 21/06/2019 günü 11:00 - 11:10 arası
2. Satış Günü : 16/07/2019 günü 11:00 - 11:10 arası
Satış Yeri : Saruhanlı İcra Müdürlüğü Hükümet Konağı K:4 Saruhanlı-Manisa
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları : 1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/766 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları,
7- Tebliğat yapılamayan ilgililere İİK 127 mad gereği " gazete veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebliğat yerine geçer " hükmü ilan olunur. 18/04/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR