SARUHANLI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Manisa Saruhanlı' da 2 katlı bina icradan satılıktır

SARUHANLI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00909204
Şehir : Manisa / Saruhanlı
Semt-Mahalle : KOLDERE MAH. / KOLDERE
Kat Sayısı : 2
: 326
Yayınlandığı Gazeteler

AÇIK MERT KORKUSUZ 05.12.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/269 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
244,000 TL
Birinci Satış Günü
:
04.02.2019 11:30
İkinci Satış Günü
:
01.03.2019 11:30
Satış Yeri
:
Saruhanlı İcra Müdürlüğü Hükümet Konağı K:4 Saruhanlı-Manisa

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SARUHANLI
İCRA DAİRESİ
2018/269 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri : Manisa İl, Saruhanlı İlçe, 4143 Parsel, Koldere mahallesi, Köy içi Mevkii, Parselin yola bakan cephesinde 15,50 mx11,00m =170,50 m'ye oturan 2 katlı betonarme bina bulunmaktadır.Yola bakan cephede 2 adet balkon çıkıntısı, bahçeye bakan kısımda da 1 adet balkon ve oda çıkıntısı vardır. Parsel içerisinde 40,50 m2 önü açık çatısı ahşap çatı ve üzeri marsilya tipi kiremitle kaplı saya bulunmaktadır.2 katlı binanın zemin katında 4,50 m genişliğinde traktör girişi bulunmakta, geriye kalan kısımlar depo olarak kullanılmaktadır.Traktör ve depo girişinin bulunduğu kısımda 4,50 m genişliğinde 3,50 m yüksekliğinde demir kapı bulunmaktadır.Üst katta bulunan dairenin pencereleri pimapen doğrama, iç kapı kasaları amerikan doğramadan imal edilmiş,betonarme binanın içi ve dışı sıvalı boyalı,çatışı ahşap çatı ve üzeri marsilya tipi kiremitle kaplıdır. Eletrik suyu mevcut olup tüm belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır. Koldere mahallesi merkezi kısmında,yerleşim alanları içerisindedir.
Adresi : Koldere Mah. Köy İçi Mevkii Saruhanlı / MANİSA
Yüzölçümü : 326,00 m2
Arsa Payı : -
İmar Durumu : Serbest nizam 2 kat olarak planlanmıştır.
Kıymeti : 244.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : -
1. Satış Günü : 04/02/2019 günü 11:30 - 11:40 arası
2. Satış Günü : 01/03/2019 günü 11:30 - 11:40 arası
Satış Yeri : Saruhanlı İcra Müdürlüğü Hükümet Konağı K:4 Saruhanlı-Manisa
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları : 1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/269 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları,

7- Tebliğat yapılamayan ilgililere İİK 127 mad gereği " gazete veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebliğat yerine geçer " hükmü ilan olunur. 03/12/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR