SALİHLİ SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Manisa/Salihli'de 2 katlı bina mahkemeden satılıktır

SALİHLİ SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00982396
Şehir : Manisa / Salihli
Semt-Mahalle : KIRVELİ MAH. / SALİHLİ
Kat Sayısı : 2
: 401
Yayınlandığı Gazeteler

GELİŞEN SALİHLİ 17.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/17 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
375,600 TL
Birinci Satış Günü
:
21.05.2019 10:10
İkinci Satış Günü
:
20.06.2019 10:10
Satış Yeri
:
Salihli Yediemin deposu ve otoparkı.Yeşilyurt mah.Bölge Trafik arkası.Salihli

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. SALİHLİ (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2018/17 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Manisa İli, Salihli İlçesi,KIRVELİ Mah. 3169 Ada, 1 Parsel, 401 m2 yüzölçümlü arsa vasıflı taşınmaz.Taşınmaz üzerinde zemin kat ve 1.kattan ibaret,toplam 2 katlı,4 meskenli kiretit örtü çatılı,sobalı, betonarme bina vardır. Zemin katın ve 1.katın Ankara caddesine bakan meskenleri 2 oda,1 salon (hol),mutfak ve banyodan ibaret yaklaşık 60 m2 alana sahiptirler. Zemin katta bulunan meskenin mutfakta mermer bankosu,banko altı dolapları ve mutfak duvarlar yarıya kadar seramik,geri kalan duvarı ve diğer tüm duvarlarda plastik boyalıdır. Ankara caddesi cepheli 1.kat meskende ise ahşap mutfak dolapları vardır ve tabanlar seramik ve rabıta kaplamalıdır. Arka bahçeye cepheli zemin ve 1.kat meskenler yaklaşık 40 m2 alan asapittirler. Zemin kattaki mesken 2 oda,hol,mutfaktan ibaret,1.kattaki mesken ise mutfak,hol ve 1 odadan bahçe kısmında meskenlere ait tuvalet,banyo, kömürlük ve fırın ocak eklendileri vardır.
Yüzölçümü : 401 m2
İmar Durumu : Bitişik nizam 5 katlı konut alanında kalmaktadır.8 m.arka bahçe çekme mesafeli yol boyu ticaret alanı ve kosmen yolda kalmaktadır.
Kıymeti : 375.600,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında mevcut
1. Satış Günü : 21/05/2019 günü 10:10 - 10:15 arası
2. Satış Günü : 20/06/2019 günü 10:10 - 10:15 arası
Satış Yeri : Salihli Yediemin deposu ve otoparkı.Yeşilyurt mah.Bölge Trafik arkası.Salihli -
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/17 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.11/04/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR