SALİHLİ 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Manisa/Salihli'de 169 m² bahçeli kargir ev icradan satılıktır

SALİHLİ 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01063269
Şehir : Manisa / Salihli
Semt-Mahalle : NAMIK KEMAL MAH. / SALİHLİ
Kat Sayısı : 2
: 169
Yayınlandığı Gazeteler

AKŞAM 09.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/327 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
450,000 TL
Birinci Satış Günü
:
27.11.2019 11:15
İkinci Satış Günü
:
25.12.2019 11:15
Satış Yeri
:
SALİHLİ YEDİEMİN OTOPARKI,BÖLGE TRAFİK ARKASI,SALİHLİ/MANİSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SALİHLİ
1. İCRA DAİRESİ
2019/327 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Manisa İl, Salihli İlçe, 295 Ada, 18 Parsel, NAMIKKEMAL Mahalle/Köy, Taşınmaz Manisa İli, Salihli İlçesi,Namık Kemal Mahallesinde bulunan; 295 ada 18 nolu 169,85 m² yüzölçümüne sahip parselin üzerinde bulunan, Bahçeli Kargir Ev niteliğindeki taşınmazdır. Taşınmaz Namık kemal mahalle sınırları içerisinde yer almaktadır.Açık adresi:Namık kemal Mahallesi 116 Sokak N:17 Adresinde yer almaktadır.Taşınmaz Zemin kat,1.kat,2.kat,Çatı katından oluşmuştur.1.ve 2.Normal Katlar:3 adet oda 1 adet salon, banyo, wc, mutfak ve balkon hacimlerinden oluşmaktadır. Oda hacimleri laminant-parke,ıslak zeminler seramik-fayans şeklindedir.Pencereler pvc doğramadan yapılmıştır. İç kapılar ahşap olup,iç duvarlar boyalıdır. Tavanlar kartonpiyer ile kaplıdır. Mutfak tezgahı bulunmakta olup,dolapları ahşaptan yapılmıştır. Binanın dış cephesi boyalı,dış kapı demir doğramadan yapılmıştır. Dairelerin alanı yaklaşık 117 m2 dir. Isınma kat kaloriferi ile sağlanmakta,binada asansör bulunmamaktadır. Apartman giriş kapısı demir-doğrama,daire giriş kapısı amerikan-çelik kapıdır.Dairede vestiyer ve yüklük mevcuttur. Zemin kat;Zemin kat mevcutta 2 adet hacimden oluşmaktadır. Bir hacmi yazıhane olarak kullanılmakta olup diğer kısım araba garajı olarak kullanılmaktadır. Alanı yaklaşık 114 m2 dir. Zeminleri beton ile kaplı olup iç duvarları boyalıdır. Çatı Katı;Binanın çatı katında 1 adet oda 1 adet banyo,-wc-mutfak şeklinde alan bulunmaktadır. Alanın büyüklüğü yaklaşık 50 m2 dir. Taşınmaza ait 20/02/1990 Tarihli yapı ruhsatı ile zemin kat dükkan ve 1.ve 2.normal katlar için 10/10/2016 ve 02/11/1999 Tarihli yapı kullanma izin belgesi bulunmaktadır.
İmar Durumu : Salihli İmar Müdürlüğünün 1/1000 ölçekli uygulama imar planı içinde yer almaktadır. Taşınmaz bitişik (B-4) nizam 4 kat, konut yapılaşma şartların haiz olup yoldan 5 metre, komşu bahçeden 3 metre çekme mesafesi bulunmaktadır. Taşınmaz şehir merkezinde yer almakta olup belediye tarafından verilen tüm hizmetlerden (su-elektrik-ulaşım-kanalizasyon) eksiksiz olarak yaralanmaktadır.
Kıymeti : 450.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibi
1. Satış Günü : 27/11/2019 günü 11:15 - 11:20 arası
2. Satış Günü : 25/12/2019 günü 11:15 - 11:20 arası
Satış Yeri: SALİHLİ YEDİEMİN OTOPARKI,BÖLGE TRAFİK ARKASI,SALİHLİ/MANİSA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6-İİK nın 127.mad. gereğince tapuda adresi bulunmayan ve/veya tapuda kayıtlı adresleri bulunmayan ve adli tebligatı iade edilen ilgililere elektronik ortamda, gazetede yapılan ilanın tebliğ yerine geçmiş sayılmasına,
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/327 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.04/10/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR