SALİHLİ 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Manisa/Köprübaşı'nda 2 katlı bina icradan satılıktır

SALİHLİ 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01076800
Şehir : Manisa / Köprübaşı
Kat Sayısı : 2
Yayınlandığı Gazeteler

SALİHLİ SEKTÖR 05.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/241 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
135,000 TL
Birinci Satış Günü
:
19.12.2019 14:15
İkinci Satış Günü
:
16.01.2020 14:15
Satış Yeri
:
SALİHLİ YEDİEMİN OTOPARKI-Yeşilyurt mah.906 sk.No:5/1 BÖLGE TRAFİK ARKASI FESTİVA AVM KARŞISI SALİHLİ/MANİSA -

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SALİHLİ
2. İCRA DAİRESİ
2017/241 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Manisa İl, Köprübaşı İlçe, 303 Ada, 12 Parsel, MERKEZ Mahalle/Köy, Taşınmaz borçlu adına tam hisseli olup tapu kaydında her ne kadar ARSA niteliğinde belirtilmiş olsa da yerinde 2 katlı bina bulunmaktadır.Binanın halen depo olarak kullanılan zemin katı kısmi zemin eğiminden dolayı arka bölümü dolu olarak yapılmıştır. Yaklaşık 56 m2 kullanım alanına sahip zemin katın ön cephesi açık olup zemini beton kaplı, duvarları sıvalı ve boyasızdır. Yan bahçeden girilen 1.kat mesken salon, 3 oda, mutfak, banyo ve tuvaletten ibaret olup yaklaşık 104 m2 kullanım alanına sahiptir.Binanın dış cephesi sıvalı ve boyasız olup üzerinde çatısı yoktur.İçten beton merdiven ile çıkılan son kat beton döşeme üzerinde kolon demir filizleri mevcuttur.Ön cephede bir adet gömme balkonu bulunmaktadır.Evin giriş kapısı demir doğra-ma, oda kapıları ahşap cilalık, pencereler ile banyo ve tuvalet kapıları PVC malzemeden yapılmıştır.Hol, balkon ve mutfak tabanları ile banyo ve tuvalet taban ve duvarları seramik kaplıdır.Mutfak banko üstü granit mermer kaplı olup dolaplar MDF iskeletli ve profil kapaklıdır.Elektrik ve suyu mevcut olan taşınmaz mesken sahasında ve halen mesken olarak kullanılmaktadır.Ayrıntılı bilgi dosyada mevcuttur.
Adresi : Köprübaşı Mah.Barış Sok.No:40 Köprübaşı / MANİSA
Yüzölçümü : 298 m2
İmar Durumu : Ayrık nizam 3 kat olup 98 m2 mevcut bina bulunmaktadır.
Kıymeti : 135.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :Bakanlar Kurulunun 01/12/2006 tarih ve 2006/11371 sayılı kararı gereğince;kamu yararı ve ülke güvenliği açısından,yabancı uyruklu gerçek kişilerle yabancı ülkelerde kendi ülkelerinin kanunlarına göre kurulan tüzel kişiliğe sahip ticaret şirketlerinin,taşınmaz ve sınırlı ayni hak edinemeyecekleri taşınmazdır .24/01/2008 tarih 102 yevmiye.BAK.K.K.Belirtmesi 01/02/2011 tarih 189 yevmiye no
1. Satış Günü : 19/12/2019 günü 14:15 - 14:20 arası
2. Satış Günü : 16/01/2020 günü 14:15 - 14:20 arası
Satış Yeri : SALİHLİ YEDİEMİN OTOPARKI-Yeşilyurt mah.906 sk.No:5/1 BÖLGE TRAFİK ARKASI FESTİVA AVM KARŞISI SALİHLİ/MANİSA -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/241 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.25/10/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR