ALAŞEHİR İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Manisa/Alaşehir'de 3 katlı bina hissesi icradan satılıktır

ALAŞEHİR İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01112210
Şehir : Manisa / Alaşehir
Semt-Mahalle : SAKARYA MAH. / ALAŞEHİR
Kat Sayısı : 3
Bir Kattaki Daire : 1
Yayınlandığı Gazeteler

ALAŞEHİR 5 EYLÜL 09.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/2406 ESAS
Muhammen Bedeli
:
97,027 TL
Birinci Satış Günü
:
18.02.2020 10:40
Satış Yeri
:
ALAŞEHİR FETHİ SEKİN GENÇLİK MERKEZİ SEMİNER SALONU-ALAŞEHİR/MANİSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ALAŞEHİR
İCRA DAİRESİ
2017/2406 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Manisa ili Alaşehir ilçesi Sakarya Mah. 185 ada 14 parsele kayıtlı taşınmazın inşaat bilirkişi raporuna göre nitelik ve unsurları:Taşınmaz tapu kaydında toplam 202,48 m2 yüzölçümüne sahip dükkan olan avlulu kargir ev olarak geçmektedir. Arsa payının 3/16 hissesine sahiptir, Parsel Alaşehir Belediyesi İmar planında bitişik nizam 4 kat (B-4) Ticari kayıtlı ve belediye sınırları içerisinde bulunmaktadır. Parsel Alaşehir Sur içerisinde I.ve III. Derece Arkeolojik Sit Alanı içeresinde kalmaktadır. Satışa konu parsel üzerinde zemin kat dükkan olan 3 katlı betonarme bina bulunmaktadır. zemin kat:150 m2 dükkan, 1.kat mesken 150 m2, 2.kat mesken 150 m2 olup toplam yüzölçümü 450 m2'dir. Tapuda borçlunun hisse oranı 3/16'dır. Zemin Kat dükkan:Yapı 150 m2 yüzölçümünde, duvarları sıvalı ve boyalı, ön cephe kapı girişi camdan, dükkan olarak kullanılmaktadır, çatısı betonarmedir. Elektirik, su ve belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır. 1.Kat Mesken:Yapı 150 m2 yüzölçümünde, duvarları sıvalı ve boyalı, klimalı, kapı ve pencereler ahşap doğrama olup çatısı betonarmedir. Elektrik,su ve belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır.
2.Kat Mesken:Yapı 150 m2 yüzölçümünde, duvarları sıvalı ve boyalı, klimalı, kapı ve pencereler pvc doğrama olup çatısı betonarmedir. Elektrik, su ve belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır.
İmar Durumu : Alaşehir Belediye Başkanlığının 13/11/2017 tarihli yazısında"1/100 ölçekli Koruma Amaçlı (Alaşehir Sur içi I. Ve III. Arkeolojik sit Alanı) Uygulama İmar Planı; Alaşehir Belediye Meclisinin 07/04/2015 tarih ve 2015/5-123 sayılı Karar ve Manisa Büyükşehir Belediye Meclisinin 12/05/2015 tarih ve 305 sayılı kararı ile onanmış alan içeresinde Bitişik nizam 4 kat(B-4)Ticari olarak tanımlıdır" şeklinde bildirilmiştir.
Kıymeti : 97.027,50 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :27/01/2010 tarih ve 1025 yevmiye numaralı korunması gerekli kültür varlığı şerhi ile müdürlüğümüz ve Alaşehir Belediye Başkanlığına ait hacizler vardır
1. Satış Günü : 18/02/2020 günü 10:40 - 10:50 arası
2. Satış Günü : günü 10:40 - 10:50 arası
Satış Yeri : ALAŞEHİR FETHİ SEKİN GENÇLİK MERKEZİ SEMİNER SALONU-ALAŞEHİR/MANİSA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6-İİK.Madde 127 gereğince "İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı Adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması hâlinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer." madde hükmü gereğince işlem yapılmasına, Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/2406 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.06/01/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR