ALAŞEHİR İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Manisa Alaşehir'de 2 katlı bina icradan satılıktır

ALAŞEHİR İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01132902
Şehir : Manisa / Alaşehir
Semt-Mahalle : KİLLİK MAH. / KİLLİK
Kat Sayısı : 2
Yayınlandığı Gazeteler

ALAŞEHİR 5 EYLÜL 18.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/835 Tlmt.
Muhammen Bedeli
:
87,158 TL
Birinci Satış Günü
:
31.03.2020 14:00
İkinci Satış Günü
:
28.04.2020 14:00
Satış Yeri
:
Barış Mahallesi Azerbeycan Caddesi No:19 (Yeni Otogar Arkası)Tozan Otoparkı Alaşehir/Manisa

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. ALAŞEHİR İCRA DAİRESİ
2018/835 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Manisa İl, Alaşehir İlçe, 175 Ada, 13 Parsel, KİLLİK Mahalle/Köy, Köyiçi Mevkii, Taşınmazın arsası Alaşehir İlçesi, Killik mahallesi, Köy içi mevkiinde bulunmakta ve tapunun 175 ada 13 parsel numarasında kayıtlıdır. Tapu miktarı 173.00 m2 dir. Tapu kaydında arsa olarak tescillidir. Keşif esnasında üzerinde iki adet yapı bulunduğu tespit edilmiştir. Borçlu bu taşınmazda tam hisseye sahiptir. Taşınmazın arsasının bulunduğu mevkii (Mahalle merkezinde, Mahalle meydanı ve pazar yerine yaklaşık mesafesi 480 metre), miktarı, imarı (Alaşehir Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün 30/10/2018 tarih ve E.12415/2609 sayılı cevabı yazısına istinaden Killik İmar Planı içinde, 1-2, ikiz Nizam, 2 katlı, Mesken, İnşaat yapmaya elverişli) yola olan cepheleri nazara alınmıştır. Taşınmaz üzerindeki ilk yapı tek katlı yığma binadır. Duvarlar sıvalı ve boyalıdır. Kapılar ahşap doğrama ve yağlı boyalı, pencereler plastik doğramadır. Yerler beton ve amaca uygun kaplama malzemesi ile kaplanmıştır. Bina üzeri ahşap çatı ve kiremit ile örtülüdür. Tavan içten kontra plak kaplıdır. Mesken olarak kullanılan yapının elektrik ve suyu mevcuttur. Taşınmaz üzerindeki diğer yapı tek katlı yığma binadır. Duvarlar sıvalı ve boyalıdır. Yerler beton ve amaca uygun kaplama malzemesi ile kaplanmıştır. Bina üzeri ahşap çatı ve kiremit ile örtülüdür. Mesken olarak kullanılmaktadır. Taşınmaz üzerindeki diğer yapı tek katlı yığma binadır. Duvarlar sıvalı ve boyalıdır. Yerler beton ile kaplanmıştır. Bina üzeri ahşap çatı ve kiremit ile örtülüdür. Depo vb amaçla kullanılmaktadır. Fen bilirkişisi raporunda belirtildiği üzere tüm yapıların toplam alanı 122.00 m2dir. Ancak yapının 8.00 m2 si yola tecavüzlüdür.
Adresi : Killik Mahallesi Köyiçi Mevkii Alaşehir / MANİSA
Yüzölçümü : 173,00 m2
Arsa Payı :
İmar Durumu : İlçemiz Killik Mahallesi İmar Planı İçerisinde ikiz Nizam 2 Kat (I-2) mesken olarak tanımlıdır.
Kıymeti : 87.158,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 31/03/2020 günü 14:00 - 14:10 arası
2. Satış Günü : 28/04/2020 günü 14:00 - 14:10 arası
Satış Yeri : Barış Mahallesi Azerbeycan Caddesi No:19 (Yeni Otogar Arkası)Tozan Otoparkı Alaşehir/Manisa -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6--İİK.nın 127. Maddesi uyarınca İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması hâlinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/835 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.01/02/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR