MALATYA İCRA DAİRESİ

Malatya/Battalgazi'de bina ve arsası icradan satılıktır

MALATYA İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00982741
Şehir : Malatya / Battalgazi
Kat Sayısı : 2
: 665
Yayınlandığı Gazeteler

BUSABAH 18.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/856 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
211,330 TL
Birinci Satış Günü
:
13.06.2019 10:55
İkinci Satış Günü
:
09.07.2019 10:55
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Malatya İcra Müdürlüğü Zemin Kat Halfettin Mah. Koru Sok. No:8/A BATTALGAZİ / MALATYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MALATYA
İCRA DAİRESİ
2018/856 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Malatya İl, Battalgazi İlçe, 102 Ada, 26 Parsel, HASIRCI Mahalle/Köy,-Taşınmaz üzerinde bütününün alanı 148 m2 olan 2 katlı betonarme karkas yapı bulunmaktadır. Evin üzeriçatı örtüsü ile kaplıdır. Meskenin elektrik ve suyu mevcuttur.Meskenin dış pencereleri PVC , dış kapısı demir doğramadır. Brüt 148m2 olup , net kullanım alanı ise 106 m2 dir . Bina betonarme karkas yapı özelliğinde olup 3-5 yaş aralığında olduğundan yıpranma payı %5tir.
-Taşınmazın Tarımsal Açıdan İncelenmesi: Kıymet takdirine konu taşınmazın bulunduğu parseller üzerinde hâlihazırda bulunan betonarme binaların zemini dışında kalan alan, genel özelliği itibariyle kayısı, kiraz, ayva, şeftali, dut, erik vb. meyve ağaçlarından oluşan karışık meyve bahçesi olarak kullanılmaktadır. Taşınmazın içerisinde peyzaj düzenlemesi ve bahçe tesisi yapılarak muhtelif çeşit ve yaşlardaki meyve ağaçları ile çam, asma, gül vb. süs bitkilerinin yetiştirildiği görülmüştür.
Kıymet takdirine konu taşınmazın bulunduğu parsel üzerinde hâlihazırda bulunan meyve bahçesi üzerinde bulunan ağaçlar ile diğer bitkilerin toplam bedeli 5.750,00TL' dir. Borçlunun taşınmazdaki hissesi TAM' dır.

Adresi : Hasırcı Köyü, 102 Ada, 12 Parsel Battalgazi / MALATYA
Yüzölçümü : 665 m2
İmar Durumu :İnşaat tarzı 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı dışında kalmaktadır. Üzerinde ruhsatlı yapı bulunmaktadır ve ruhsat tarihi 01/01/2013 sonrasına aittir.
Kıymeti : 211.330,00 TL
KDV Oranı : %8 (20/3/2019 T.ve 843 sayılı Cumuhurbaşkanı kararının eki gereği)
Kaydındaki Şerhler :Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 13/06/2019 günü 10:55 - 11:00 arası
2. Satış Günü : 09/07/2019 günü 10:55 - 11:00 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Malatya İcra Müdürlüğü Zemin Kat Halfettin Mah. Koru Sok. No:8/A BATTALGAZİ / MALATYA
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/856 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.12/04/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR