MALATYA İCRA DAİRESİ

Malatya Battalgazi'de 6 katlı bina icradan satılıktır

MALATYA İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01128374
Şehir : Malatya / Battalgazi
Semt-Mahalle : CEVHERİZADE MAH. / BATTALGAZİ
Kat Sayısı : 6
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
: 1520
Yayınlandığı Gazeteler

MALATYA NET HABER 08.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/20167 Esas
Muhammen Bedeli
:
2,810,000 TL
Birinci Satış Günü
:
16.04.2020 14:00
İkinci Satış Günü
:
14.05.2020 14:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Malatya İcra Müdürlüğü Zemin Kat Halfettin Mah. Koru Sok. No:8/A Battalgazi / MALATYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MALATYA
İCRA DAİRESİ
2019/20167 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Malatya İl, Battalgazi İlçe, 3 Ada, 23 Parsel, Cevherizade Mahalle/Köy, Turhan Emeksiz Mevkii, Tespit konusu taşınmaz kat irtifaksız olup ana taşınmaz arsa üzerine bodrum kat + zemin kat + 6 normal katlı olarak betonarme karkas yapı özelliğinde olup, üzeri çatı ile kaplıdır. Bina asansörlüdür. Isıtma sistemi kombili doğalgazlıdır. Mobilya mağazası olarak kullanılmaktadır. Her katı tek hacimli teşhir alanı amaçlı olarak inşa edilmiştir. Dairenin ıslak mahallerinin tabanı seramik ile kaplı olup diğer mahallerin tabanı ise laminat parke ile kaplıdır. Elektrik ve suyu mevcuttur. Belediyenin alt ve üst yapı hizmetlerinden faydalanmaktadır. Taşınmazın brüt alanı 1680 m2 olup, net kullanım alanı ise 1520 m2'dir. Yapı 3 yaşındadır. Tespit konusu bina betonarme karkas yapı özelliğinde olup, çevre ve şehircilik bakanlığının m2 birim maliyet tebliğine göre 3. sınıf B grubu yapılar bölümüne girmekte olup, tespit tarihi olan 2019 yılı itibari ile birim bedeli 1210 TL/m2'dir. Yapının yıpranma payı ise yaşına ve kullanma durumuna göre %5'tir.Taşınmazın bulunduğu çevrede yapılan incelemeler neticesinde, arsanın konumu, kullanım özellikleri dikkate alındığında serbest piyasa fiyatları ile arsanın m2 birim değerinin 3000 TL olduğu tespit edilmiştir.Taşınmazın tamamı borçlu adına kayıtlıdır. Taşınmaz tapu kaydında her ne kadar arsa olarak görünmekte ise de taşınmaz üzerinde bodrum kat + zemin kat + 6 normal katlı mobilya mağazası vardır. Taşınmaz üzerinde Malatya 1. Asliye Hukuk Mahkemesinin 2017/344 E sayılı dosyasından konulmuş olan ihtiyati haciz şerhi bulunmakta olup taşınmaz bu şerh ile birlikte satılacaktır.
Adresi :K.Mustafapaşa Mah. Emeksiz Cad. No:66 Korkmaz Plaza Battalgazi Malatya
Yüzölçümü : 292 m2
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı Uygulama imar planında ticaret alanı lejantlı, bitişik nizam, 7 kat şeklinde yapılaşmaya müsaadeli alanda kalmaktadır.
Kıymeti : 2.810.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 16/04/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 14/05/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Malatya İcra Müdürlüğü Zemin Kat Halfettin Mah. Koru Sok. No:8/A Battalgazi / MALATYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/20167 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.05/02/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR