MALATYA İCRA DAİRESİ

Malatya Battalgazi'de 2 adet bina hissesi icradan satılıktır

MALATYA İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00979621
Şehir : Malatya / Battalgazi
Semt-Mahalle : HİDAYET MAH. / TAŞTEPE
Kat Sayısı : 1
Isıtma : Soba
: 40
Yayınlandığı Gazeteler

BUSABAH 11.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/535 Talimat
Muhammen Bedeli
:
274,950 TL
Birinci Satış Günü
:
12.06.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
08.07.2019 11:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Malatya İcra Müdürlüğü Zemin Kat Halfettin Mah. Koru Sok. No:8/A BATTALGAZİ / MALATYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MALATYA
İCRA DAİRESİ
2018/535 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Malatya İl, Battalgazi İlçe, 1475 Ada, 8 Parsel, HİDAYET Mahalle/Köy, -Taşınmaz üzerinde; birbirine bitişik olan, 2 adet ayrı konut olarak kullanılan binalar mevcuttur.
a Nolu Bina; betonarme karkas yapı özelliğinde, tek katlı ve üzeri çatı ile kaplıdır. Müştemilatları salon, oda, mutfak, banyo ile WC den ibarettir.Konutun giriş kapısı demir kapı olup; iç kapılar ile pencereler ahşap doğramadan yapılmıştır. Konutun salon ile odasının tabanı marley ile kaplı olup; diğer mahallerin tabanı ise seramik ile kaplıdır.Elektrik ve suyu mevcuttur. Isıtma sistemi sobalıdır.Brüt toplam alanı; 50m2 olup;net kullanım alanı ise 40 m2 dir. Yapı ruhsatsız olup; 2010 yılında yapılmıştır. Yıpranma yapı ise %10 dur.
b Nolu Bina; kerpiç duvarlı, yığma yapı özelliğinde, tek katlı ve üzeri çatı ile kaplıdır.Konut su basman seviyesine kadar duvarları taştan, su basman üstü duvarları kerpiçten, tavanı ise ahşap direk üzeri tahta ile kaplıdır.Konutun giriş cephesi beton sıva ile sıvalıdır. Müştemilatları salon, 3 oda, mutfak, banyo ile WC den ibarettir.Konutun tabanı beton şap ile kaplıdır. Konutun giriş kapısı demir kapı olup; iç kapılar ile pencereler ahşap doğramadan yapılmıştır. Elektrik ve suyu mevcuttur. Isıtma sistemi sobalıdır. Brüt toplam alanı; 120 m2 olup;net kullanım alanı ise 96 m2 dir. Yapı ruhsatsız olup; 2000 yılında yapılmıştır. Yıpranma payı %25 dir.
-Taşınmazın bulunduğu parsel üzerinde hâli hazırda bulunan kerpiç binaların zemini dışında kalan alan, genel özelliği itibariyle karışık meyve bahçesi olarak kullanılmış ve içerisinde 30-40 yıllık dut ağaçları, muhtelif yaşlarda erik ve ayva ağaçları ile çeşitli yabani ağaçların bulunmaktadır.
Kıymet takdirine konu taşınmazın bulunduğu parsel üzerinde hâli hazırda üzerinde bulunan ağaçlar ile diğer bitkilerin toplam bedeli tespit tarihi itibariyle 4.200,00 TL' dir. Taşınmazda borçlunun hissesi 1/2' dir.

Adresi : Taştepe Mah. Havuzbaşı Sk. No:21 No:23 Konut Binaları Battalgazi / MALATYA

Yüzölçümü : 815 m2

İmar Durumu : İnşaat tarzı kentsel dönüşüm proje sınırları içinde kaldığı,kentsel dönüşüm çalışmalarının Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından yapıldığı, 1475 ada, 8 parsele ait yapı ruhsatı vaziyet planı bulunmamakta.
Kıymeti : 274.950,00 TL
KDV Oranı : %8 (20/3/2019 T.ve 843 sayılı Cumuhurbaşkanı kararının eki gereği)
Kaydındaki Şerhler : 2981/3920 sayılı kanun ile ilgili yönetmelik hükümlerine uygun olarak kullanılmaması halinde bedelsiz olarak hazineye dönecektir" şeklindeki 17/03/2006 tarih ve 2631 yevmiye nolu şerhi ile birlikte alıcıya teslimi yapılacaktır.
1. Satış Günü : 12/06/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 08/07/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Malatya İcra Müdürlüğü Zemin Kat Halfettin Mah. Koru Sok. No:8/A BATTALGAZİ / MALATYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- İİK 127.maddesince hisedarın mirasçılarına esas icra dairesnice bildirilen kimlik bilgileri ile yapılacak mernis adres araştırması neticesinde tebliğ olunamayanlara ilanın tebliğ yerine kaim olduğuna,
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/535 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.09/04/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR