İSTANBUL ANADOLU SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Mahkeme kararıyla satılık bina ve arsası

İSTANBUL ANADOLU SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00875840
Şehir : İstanbul / Sancaktepe
Semt-Mahalle : OSMANGAZİ MAH. / OSMANGAZİ
: 215
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ AKİT 13.10.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/209 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
578000 TL
Birinci Satış Günü
:
27.11.2018 10:00
İkinci Satış Günü
:
24.12.2018 10:00
Satış Yeri
:
ANADOLU ADALET SARAYI B BLOK -4 KAT MEZAT SALONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
İSTANBUL ANADOLU(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2017/209
SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İstanbul İl, Sancaktepe İlçe, Samandıra Mahalle/Köy, 8234 Ada, 9 Parsel, 215,07 m2 yüz ölçümlü tapu kaydında arsa vasıflı gözüken, fakat yerinde yapılaşmanın olduğu,görülen taşınmazın tamamı. Binanın ruhsatsız ve iskansızdır. Bina zemin katında 90 m2, normal katta ise 102 m2'lik alanlara sahiptir. Binanın zemin katında ve 1. Normal katında iki daire bulunduğu dairelerin her birinin girişte bir hol, hole açılan salon mutfak ve iki yatak odası şeklinde olduğu tespit edilmiştir. Yerler hol, mutfak ve ıslak zeminlerde karo kaplama oda ve salonlar parke kaplıdır. Mutfaklarda tezgah alt ve üst dolapları mevcuttur. Bina vasat derece malzeme ve işçilikte inşa edilmiştir. Binada su, elektrik ve kalorifer tesisatları vardır.
Adresi : İstanbul İl, Sancaktepe İlçe, Samandıra (Osmangazi) Mahalle, Hilal Cad., Hicret Sok., No:17
Yüzölçümü : 215,07 m2
İmar Durumu : 9 sayılı parselin Paşaköy Deresi ve Kolları ile yakın çevresine ait 12/07/2013 t.t.'li 1/1000 ölçekli uygulama imar planı değişikliğinde; TAKS:0,40 KAKS:0,7 konut alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 578.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : İSKİ Genel Müdürlüğü lehine kamulaştırma şerhi vardır. Tapu kaydındaki gibidir. (İSKİ Genel Müdürlüğü'nün 18/06/2018 tarihli yazısında, "söz konusu 9 parsel;İlgi (b) yönetmelik esaslarına göre; ÖMERLİ BARAJ GÖLÜNÜN UZUN MESAFELİ KORUMA ALANINDA, dere ıslah ve işletme bandı dışında kalmaktadır" Söz konusu taşınmaza idaremizin el atması da söz konusu değildir. Dolayısıyla idaremizce başlatılmış herhangi bir kamulaştırma işlemi bulunmamaktadır.)
1. Satış Günü : 27/11/2018 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 24/12/2018 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : ANADOLU ADALET SARAYI B BLOK -4 KAT MEZAT SALONU
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/209 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.21/09/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR