ADANA SULH HUKUK MAHKEMELERİ SATIŞ MEMURLUĞU

Mahkeme kararıyla satılık bina ve arsası

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00860583
Şehir : Adana / Seyhan
Semt-Mahalle : ALİDEDE MAH. / HÜKÜMET
: 200
Yayınlandığı Gazeteler

SABAH 08.09.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/26 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
274242 TL
Birinci Satış Günü
:
10.10.2018 10:00
İkinci Satış Günü
:
08.11.2018 10:00
Satış Yeri
:
Reşatbey Mah. 5 Ocak Cad. Adana Adliyesi Ek-1 Hizmet Binası Zemin Kat İhale Salonunda

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ADANA
SULH HUKUK MAHKEMELERİ SATIŞ MEMURLUĞU

2018/26 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : Satışa konu taşınmaz Adana ili, Seyhan ilçesi, Alidede Mah. 71 ada, 4 parsel'de tapu'ya kayıtlı olup hali hazırda üzerinde 2 katlı yapı bulunmaktadır. Parselin 13.00 m2 komşu parsele taşkın vaziyettedir. Yapının üst kısmı kullanılmaz harabe haldedir. Parsel üzerindeki yapılar komşu parsellere müdahaleli durumdadır.Üzerindeki yapıların ekonomik bir değerinin olmadığı harabe durumda olduğu komşu 7 parsel üzerinde bulunan taşınmazın satışa konu 4 parsel'e 2 daire bulunup kuzeydeki daireden 1 oda-banyo ve mutfak kısımları, güney daireden de oturma odası ve banyodan ibaret kısımları müdahale alanı içerisinde olduğu belirlenmiştir. Taşınmazın konumu, kamunun ve belediyenin hizmetlerinden yararlanması, yerleşim için tercih edilmeyecek, göç almış bölge içerisinde olduğu tüm bunların birlikte değerlendirilmesi sonucunda üzerindeki bina ve arsası ile birlikte 274.242,00.-TL.değerinde olduğu belirlenmiş olup kıymet takdirine itiraz sonucunda Adana 4.Sulh Hukuk Mahkemesinin 2018/595 E. 2018/833 K.sayılı kararı ile davanın reddine kesin olarak karar verilmiş olmakla bu muammen bedel üzerinden satışa sunulmuştur.
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Adana İl, Seyhan İlçe, Alidede Mah.71 Ada, 4 Parsel,
Adresi :Adana ili, Seyhan ilçesi, Alidede Mah.29009 sk. İle 29023 sk.arasındadır
Yüzölçümü : 200 m2
İmar Durumu : Seyhan İlçe Belediye Başkanlığınca kısmen 5 katlı kısmen sıra ticaret ve yapı nizamı olduğu bildirilmiştir.
Kıymeti : 274.242,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında olduğu gibidir.
1. Satış Günü : 10/10/2018 günü 10:00 - 10:15 arası
2. Satış Günü : 08/11/2018 günü 10:00 - 10:15 arası
Satış Yeri : Reşatbey Mah. 5 Ocak Cad. Adana Adliyesi Ek-1 Hizmet Binası Zemin Kat İhale Salonunda
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/26 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.06/09/2018

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR