SÖKE SULH HUKUK MAHKEMESİ

Mahkeme kararıyla satılık bina, depo ve arsası

SÖKE SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00873961
Şehir : Aydın / Söke
Semt-Mahalle : ARGAVLI MAH. / SÖKE
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ AKİT 09.10.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/9 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
357745 TL
Birinci Satış Günü
:
29.11.2018 10:00
İkinci Satış Günü
:
26.12.2018 10:00
Satış Yeri
:
Söke Sulh Hukuk Mahkemesi Yazı İşleri Müdürü Odası

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SÖKE
(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2018/9 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : TAŞINMAZIN
Özellikleri : Aydın ili, Söke ilçesi, Argavlı mahallesi, 106 ada, 13 parselde kayıtlı taşınmaz tapu kaydında 1.181,79 m² alana sahip BAHÇE olarak kayıtlıdır. Taşınmazın bahçe özelliğini yitirdiği ve içine çeşitli yapılar yapılı olduğu tespit edilmiştir. Parselin karayoluna cephesi olan kısmında; Önünde sundurması olan depo yapısı, köy cephesine bakan kısımda bir adet 2 katlı betonarme bina ve büyükbaş hayvanların bağlı olduğu sundurma yapıları bulunmaktadır. Yapıların özellikleri şöyledir: Depo yapısı özellikleri :Parselin karayoluna cephesi olan kısmında yapılmıştır. Tek katlı, yığma duvarlı, 2 adet oda bölümü olan yapıdır. Oda bölümlerinin zemini seramik kaplama, tavanları plastik kaplama , pencereleri ve giriş kapıları plastik doğramadır. Bu bölümün inşaat alanı yerinde yapılan ölçüm neticesinde 75,00 m² olarak belirlenmiştir. Deponun ön kısmında demir doğrama kolonları ve çatısı olan, çatı örtüsü trapez sac kaplamalı sundurma bölümü bulunmaktadır. Bu bölümün inşaat alanı yerinde yapılan ölçüm neticesinde 60,00 m² olarak belirlenmiştir. Büyükbaş hayvanların bağlı olduğu sundurma yapısı özellikleri: Tek katlı, demir doğrama kolon ve makaslı , eternit kaplama çatılı olan bölümdür. Halen büyükbaş hayvanların bağlı olduğu ve kullanılmakta olduğu tespit edilmiştir. Bu bölümün inşaat alanı yerinde yapılan ölçüm neticesinde 40,00 m² olarak belirlenmiştir. İki katlı ev özellikleri: Zemin kat: Hol - koridor: Zemin döşemesi karoplak kaplama, Mutfak: Zemin döşemesi karoplak kaplama, mutfak dolapları ve mermerit, mutfak tezgahı mevcuttur. 4 adet oda: Zemin döşemesi karoplak kaplama, Banyo - tuvalet: Zemin döşemesi seramik kaplama, duvarlar fayans kaplama, İç kapılar: Ahşap doğrama, Pencereler: Ahşap doğrama, Daire giriş kapısı: Demir doğrama, Not: Halen kullanılmakta olduğu görülen zemin kat meskenin inşaat alanı yerinde yapılan ölçüm neticesinde 90,00 m² olarak belirlenmiştir. 1. kat: Hol - koridor: Zemin döşemesi laminat kaplama, Mutfak: Zemin döşemesi laminat kaplama, mutfak dolapları ve mermerit, mutfak tezgahı mevcuttur. 4 adet oda: Zemin döşemesi laminat kaplama, Banyo - tuvalet: Zemin döşemesi seramik kaplama, duvarlar fayans kaplama, İç kapılar: Panel kapı, Pencereler: Plastik doğrama, Daire giriş kapısı: Demir doğrama, Not : Halen kullanılmakta olduğu görülen 1. kat meskenin inşaat alanı yerinde yapılan ölçüm neticesinde 90,00 m² olarak belirlenmiştir.
Adresi : Argavlı Mahallesi Söke / AYDIN
Yüzölçümü : 1.181,79 m2
Arsa Payı :
İmar Durumu : Var, İnşaat tarzı 1/1000 ölçekli uygulama imar planı ve 1/5000 ölçekli nazım imar planı dışındadır. 1/100.000 ölçekli çevre düzeni planında birinci derece yolda kalmaktadır.
Kıymeti : 357.745,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 29/11/2018 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 26/12/2018 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Söke Sulh Hukuk Mahkemesi Yazı İşleri Müdürü Odası.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/9 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.03/10/2018

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR