İZMİR 3. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Mahkeme kararıyla satılık bina

İZMİR 3. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00844941
Şehir : İzmir / Bayraklı
Semt-Mahalle : TURAN MAH. / ALPASLAN
Kat Sayısı : 2
Bir Kattaki Daire : 1
: 476
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE''DE YENİÇAĞ 29.07.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Bağlı ve İlgili Kuruluş
:
SATIŞ MEMURLUĞU
Dosya No
:
2016/21 Satış
Muhammen Bedeli
:
1122078 TL
Birinci Satış Günü
:
17.09.2018 11:00
İkinci Satış Günü
:
22.10.2018 11:00
Satış Yeri
:
İzmir Adliyesi G Blok Zemin Kat 9 Nolu Müzayede Salonu BAYRAKLI / İZMİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
İZMİR 3. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2016/21 SATIŞ
TAŞINMAZIN
AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :Binanın 2. Bodrum katı yaklaşık 35 m2 brüt alanlıdır. 2 oda, mutfak ve buraya açılan banyo - tuvalet hacimlerinden ibarettir. Kapıları ahşap pencereleri demir malzemelidir. Zeminleri beton kaplı olup girişi arka bahçe kısmından sağlanmaktadır. Keşif esnasında boş durumda olduğu ve kısmen depo olarak kullanıldığı görülmüştür.
1. bodrum kat girişi 7000 Sokağa cepheli kısımdan sağlanmakta olup girişi demir kapılıdır. Giriş, 2 oda, salon, mutfak, banyo, tuvalet, arka cephede balkon hacimlerinden ibaret olup yaklaşık 90 m2 inşaat alanlıdır. Kapıları ahşap pencereleri demir malzemelidir. Girişi karo plaka, 1 odası ve salonu ahşap rabıta, 1 odası seramik döşelidir. Mutfağı mermer bankolu olup banko altında ve üzerinde eski tip ahşap mutfak dolapları mevcuttur. Mutfak zemini seramik kaplıdır. Banyo zemini ve duvarları 6 sıra seramik kaplı olup yıkanma çeşmesi mevcuttur. Tuvalet zemini seramik (kalebodur) döşeli olup alaturka wc mevcuttur. Tuvalet girişinde lavabosu mevcuttur. Yol cephesinde 4 adet kömürlük olarak kullanılan, yaklaşık 18 m2 alanlı basit tarzda inşa edilmiş eklentisi mevcuttur.
Zemin kat dairesi: Girişi demir kapılıdır. Giriş, 2 oda, salon, mutfak, banyo, tuvalet, arka cephede balkon hacimlerinden ibaret olup yaklaşık 90 m2 inşaat alanlıdır. Girişinde 7000 Sokağa bağlanan betonarme sahanlık mevcut olup buradan ön bahçeye inen ve üst katlara çıkan betonarme merdiven mevcuttur. Kapıları ahşap, pencereleri pvc malzemeli ve önleri demirlidir. Girişi karo plaka, 1 odası ve salonu seramik, 1 odası ahşap rabıta, döşelidir. Mutfağı mermerit bankolu olup banko altında ve üzerinde hazır mutfak dolapları mevcuttur. Mutfak zemini seramik kaplıdır. Banyo zemini seramik, duvarları (10 sıra)fayans kaplı olup küveti mevcuttur. Tuvalet zemini seramik, duvarları (10 sıra) fayans döşeli olup klozet mevcuttur. Tuvalet girişinde lavabosu mevcuttur.
1. kat dairesi: Girişi ahşap kapılıdır. Girişinde sağda merdiven altında kalan kısmı depo olarak kullanılmaktadır. Kapıları ve pencereleri ahşap malzemelidir. Giriş, 2 oda, salon, mutfak, banyo, tuvalet, ön ve arka cephede balkon hacimlerinden ibaret olup yaklaşık 95 m2 inşaat alanlıdır. Girişi seramik (kalebodur), odaları ve salonu karo plaka döşelidir. Mutfağı mermerit bankolu olup banko altında ve üzerinde hazır mutfak dolapları mevcuttur. Mutfak zemini seramik (kalebodur) kaplıdır. Banyo zemini seramik (kalebodur) duvarları (8 sıra) seramik kaplı olup küveti, klozeti ve lavabosu mevcuttur. Tuvalet zemini seramik (kalebodur), duvarları (6 sıra) seramik döşeli olup alaturka wc mevcuttur. Tuvalet girişinde lavabosu mevcuttur. Arka balkonu seramik (kalebodur) döşeli olup İzmir Körfezi manzaralıdır.
2. kat dairesi: Girişi dekoratif ahşap kapılıdır. Kapıları ahşap, pencereleri pvc malzemelidir. Giriş, 2 oda, salon, mutfak, banyo, tuvalet, ön ve arka cephede balkon hacimlerinden ibaret olup yaklaşık 95 m2 inşaat alanlıdır. Girişi, bir odası ve salonu laminat, 1 odası seramik döşelidir. Mutfağı mermerit bankolu olup banko altında ve üzerinde hazır mutfak dolapları mevcuttur. Mutfak zemini seramik kaplıdır. Banyo zemini seramik ve duvarları seramik kaplı olup duş kabini ve lavabosu mevcuttur. Tuvalet zemini ve duvarları seramik kaplı olup klozet ve lavabo mevcuttur. Balkonları seramik döşeli olup arka balkonu İzmir Körfezi manzaralıdır.

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İzmir İl, Bayraklı İlçe, 36912 Ada, 34 Parsel, TURAN MAH , Tapu kaydında taşınmazın cinsi Avlulu 2 katlı ev olarak belirtilmişse de taşınmaz üzerinde (kısmi 2. bodrum kat) + (1. Bodrum kat) + zemin kat + 2 kat olmak üzere 4,5 katlı bina vardır.
Adresi : Gümüşpala Mah., 7000 Sokak, No: 100 Bayraklı / İZMİR
Yüzölçümü : 476,00 m2
İmar Durumu :BİTİŞİK NİZAM, 4 KAT İNŞAATA İZİNLİ KONUT ADASINA ve kısmen YOLA İSABET ETTİĞİ, A - E - C OLARAK ÜÇE AYRILIP, A KISMININ, 15 PARSEL VE 45 PARSELDEN AYRILAN E KISMI İLE BİRLEŞTİRİLMESİ GEREKTİĞİ,E KISMININ, 14 PARSEL VE BİRLEŞTİRİLMESİ VE YOLA TERK İŞLEMİNİN YAPILMASI GEREKTİĞİ,C KISMININ, YOLA TERK İŞLEMİNİN YAPILMASI GEREKTİĞİ" belirtilmiştir.

Kıymeti : 1.122.078,40 TL
KDV Oranı : % 66’sı üzerinden % 1 oranında,% 34’ ü üzerinden% 18
Kaydındaki Şerhler : Üzerindeki ev Mehmet oğlu Ahmet Tınk ve Ahmet oğlu Hakan Tınk a aittir. İpotek vardır.
1. Satış Günü : 17/09/2018 günü 11:00 - 11:10 arası
2. Satış Günü : 22/10/2018 günü 11:00 - 11:10 arası
Satış Yeri : İzmir Adliyesi G Blok Zemin Kat 9 Nolu Müzayede Salonu BAYRAKLI / İZMİR
E-İmzalıdır

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, tebliğat yapılamayan hissedarlar yönünden ilanen tebliğ edilmiş sayılacağı, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/21 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.23/07/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR