İZMİR 7. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Mahkeme kararıyla satılık bina

İZMİR 7. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00823406
Şehir : İzmir
Kat Sayısı : 2
Bir Kattaki Daire : 1
Yayınlandığı Gazeteler

MİLAT 14.06.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Bağlı ve İlgili Kuruluş
:
SATIŞ MEMURLUĞU
Dosya No
:
2017/29 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
350000 TL
Birinci Satış Günü
:
06.09.2018 14:25
İkinci Satış Günü
:
08.10.2018 14:25
Satış Yeri
:
İzmir Adliyesi G Blok Zemin Kat 9 Nolu Müzayede Salonu BAYRAKLI / İZMİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
İZMİR
7. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2017/29 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İzmir İl, Bayraklı İlçe, Turan Mahallesi, Gümüşpala mevkii, 36844 Ada, 12 Parsel nolu taşınmaz .
Taşınmaz iki katlı ve 3. Sınıf B grubu yapı tarzında, betonarme karkas olarak inşa edilen taşınmazdır.
ZEMİN KAT : 2 oda , salon, mutfak, banyo ve Wc'den ibaret olup, yaklaşık 100 m2 kullanım alanlıdır. Salon+oda ödeşemeleri ahşap rabıta , bir odakaro plaka , diğer yerler karo seramik malzeme ile kaplıdır. Kapı ve pencere doğramaları ahşap malzemeden yapılmıştır. Tavan ve duvarlar sıvalı ve badanalıdır.Mutfak, mermer bankolu , alt ve süt ahşap dolaplıdır. Şofbenli duş fıskiyelive klozetli banyosu vardır. Pencereler demir koruganlıdır. Bu katta salondan geçiş kapısı olan iki oda daha bulunmaktadır. Daire mülk sahabi tarafından kullanılmaktadır.
1. KAT : 3 oda, salon, mutfak, banyo ve Wc'den ibaret olup, 123 m2 kullanım alanlıdır. bir oda karo plaka, diğer yerler karo seramik malzeme ile kaplıdır. Kapı ve pencere doğramaları ahşap malzemeden yapılmıştır.Tavan ve duvarlar sıvalı ve badanalıdır. Mutfak, mermer bankolu, alt ve süt ahşap dolaplıdır.Banyosunda duş çeşmesi ve klozet mevcut olup, lavabosu banyo dışındadır. Alaturka tuvaleti mevcuttur. Batı ve Güney cephelerinde kesintisiz birbirlerini bağlıyan balkonları vardır. Daire kiracı tarafından kullanılmaktadır.
TERAS KAT : Çevresinde tek tuğla malzemeden yapılmış parapet duvarı mevcuttur.
Taşınmaz üzerinde 1 ad. Dut, 12 ad. Limon 1 ad. portakal ağacı ile 2 adet asma ağacı bulunmaktadır.
Taşınmazın yer aldığı bina meskun bölgede yer almaktadır. Civarında 2-3 katlı mesken niteliğinde binalar bulunmaktadır.Kuzey Batı tarafında yaklaşık 150 m mesafede Ulutepe camii ile Doğu tarafından takribi 1700 m mesafede Zülfikar Eczanesi ile bayraklı 13 nolu Aile Sağlık merkeziyer almaktadır. Taşınmaz alışveriş merkezlerine uzak mesafede olup, Belediye ve Kamu hizmetlerinden faydalanmaktadır.

Adresi : Gümüşpala mahallesi 7076 sk. No: 8 - 7069 Sk. No: 40 Bayraklı İZMİR
Yüzölçümü : 154 m2
Arsa Payı :
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli imar planına göre; Bitişik Nizam3 katlı (B-3)konut adasına isabet etmekte olup,planlı alanlar imar yönetmeliği hükümlerince uygulama görmesi gerekmektedir.

Kıymeti : 350.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında

1. Satış Günü : 06/09/2018 günü 14:25 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 08/10/2018 günü 14:25 - 14:35 arası

Satış Yeri : İzmir Adliyesi G Blok Zemin Kat 9 Nolu Müzayede Salonu BAYRAKLI / İZMİR

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/29 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.04/06/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR