BURSA 5. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Mahkeme kararı ile satılık bina ve tarım arazisi

BURSA 5. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00874124
Şehir : Bursa / Osmangazi
Semt-Mahalle : DAĞAKÇA MAH. / OSMANGAZİKÖY
Yayınlandığı Gazeteler

KENT 10.10.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Bağlı ve İlgili Kuruluş
:
(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
Dosya No
:
2018/17 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
30000 TL
Birinci Satış Günü
:
26.11.2018 10:30
İkinci Satış Günü
:
24.12.2018 10:30
Satış Yeri
:
BURSA 5. SULH HUKUK MAHKEMESİ DURUŞMA SALONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BURSA
5. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2018/17 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa Konu Bursa ili Osmangazi ilçesi Dağakça mahallesi 1452 parsel sayılı taşınmaz, Bursa Osmangazi İlçesi, Dağakça Mah. Köyiçi mevkiinde bila no da yer almaktadır. Parsel üzerinde metruk halde ahşap ve kerpiçten yapılmış iki katlı bina bulunmaktadır. Binanın çatısı kısmen çökmüştür. Bina boştur.Binanın doğu ve kuzey kısmı bahçe olarak kullanılmıştır. Bahçe ortalama yüzde 15 eğim vardır. Az meyilli arazilerdendir. Erozyon problemi yoktur. Kadastro yolu vardır. Bahçe olarak kullanılan kısmın toprak yapısı killi-kumludur. Orta bünyeli toprak profiline sahiptir, tuzluluk, alkalilik ve drenaj bozukluğu gibi verime olumsuz etki eden problemleri yoktur. Taşınmaz üzerinde aile ihtiyacını karşılamak amacı ile aşağıda cins, miktar ve bedeli yazılı meyve ve orman envali ağaçlar bulunmaktadır. Bina brüt80 m2 taban alanındadır. Bina ortalama 60 yaşındadır. Bina metruk olup enkaz değeri yıkım masrafını ancak karşılayacağından binaya ve enkaza değer takdiri yapılmamıştır.
Yüzölçümü : 276,00 m2
İmar Durumu : 1/100.000 ölçekli Bursa 2020 yılı Çevre Düzeni planı kapsamında Doğancı Barajı uzun mesafeli havza koruma alanında ve 6360 sayılı yasa ile köy statüsüne dönüşen kırsal yerleşim alanında kalmaktadır. Osmangazi Belediye Meclisinin 08/04/2015 gün 369 sayılı kararına istinaden geçici yapılanma koşullarına göre uygulama yapılabilmektedir.
Kıymeti : 30.000,00 TL(+MASRAFLAR)
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında
1. Satış Günü : 26/11/2018 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 24/12/2018 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : BURSA 5. SULH HUKUK MAHKEMESİ DURUŞMA SALONU
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Satışa konu Bursa ili Osmangazi ilçesi Dağakça mahallesi karşı bağlar mevkii 493 parsel sayılı taşınmaz, Yer yer değişmekle birlikte, % 30-40 arasında meyilli olup, meyilli arazilerdendir. Kadastro yolu yoktur.Toprak yapısı killi-tınlıdır. Orta bünyeli toprak profiline sahiptir, Tuzluluk, alkalilik ve drenaj bozukluğu gibi verime olumsuz etki eden problemler ile karşılaşılabilecek bir toprak yapısına sahip değildir. Taşınmaz kuru tarım arazisidir. Toprak orta verimlidir. 6 sınıf tarım arazisi niteliğindedir. Taşınmaz, tarla olarak kullanılmaktadır. Üzerinde tarım yapılmamaktadır.Taşınmaz bölgede yetiştiriciliği yapılan her türlü tarla bitkileri ve sebze yetiştiriciliğine uygun olup çevresi,tarlalar ve ormanlık alanlar ile kaplıdır. İklim ve Sıcaklık bakımından tarla bitkileri ve sebze yetiştiriciliğine uygun bir bölgede olduğu anlaşılmaktadır. Yetiştirilecek ürünlerden,İklim olaylarından etkilenmezse her yıl düzenli ve ekonomik ürün alınabilir. Taşınmaz Dağakça Mahallesine kuşuçuşu 750 metre mesafededir.Taşınmaz, Elektrik, İçmesuyu, vb. gibi Belediye hizmetlerinden faydalanmamaktadır.Üzerinde değer arttırıcı her hangi bir inşaat yapı malzemesi bulunmamaktadır
Yüzölçümü : 550,00 m2
İmar Durumu : 1/100.000 Ölçekli Bursa 2020 yılı Çevre Düzeni planı kapsamında Doğancı Barajı uzun mesafeli havza koruma alanında ve 6360 sayılı yasa ile köy statüsüne dönüşen kırsal yerleşim alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 5.500,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında
1. Satış Günü : 26/11/2018 günü 10:50 - 10:55 arası
2. Satış Günü : 24/12/2018 günü 10:50 - 10:55 arası
Satış Yeri : BURSA 5. SULH HUKUK MAHKEMESİ DURUŞMA SALONU - null null / null
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/17 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.04/10/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR