MALATYA 1. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Mahkeme kararı ile satılık bina ve arsası

MALATYA 1. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00873115
Şehir : Malatya / Battalgazi
Semt-Mahalle : SANCAKTAR MAH. / DABAKHANE
Kat Sayısı : 1
Bir Kattaki Daire : 1
Isıtma : Soba
: 1448
Yayınlandığı Gazeteler

HARBİ GAZETE 06.10.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Bağlı ve İlgili Kuruluş
:
Satış Memurluğu
Dosya No
:
2018/21 Satış
Muhammen Bedeli
:
1235900 TL
Birinci Satış Günü
:
16.11.2018 14:00
İkinci Satış Günü
:
14.12.2018 14:00
Satış Yeri
:
Malatya 1. Sulh Hukuk Mahkemesi Yazı İşleri Müdür Odası

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MALATYA
1. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2018/21 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Malatya İl, Battalgazi İlçe, 3199 Ada, 5 Parsel, Sancaktar Mahallesindedir. Battalgazi Belediyesi imar sınırları içerisinde olup her türlü alt yapı sistemlerinden faydalanmaktadır. Sancaktar mezarlığının 500,00 mt kuzey doğusunda ,Doğu Garajının da 350 mt kuzey doğusunda Malatya Elâzığ Karayoluna 300 mt uzaklıkta olup, çevresinde her türlü sosyal donatı mevcuttur. Taşınmaz üzerinde zemin+1 katlı bina bulunmaktadır. Taşınmaz üzerindeki 2 katlı binanın zemin katı betonarme karkas şeklinde tasarlanmış olup açık garaj ve depo olarak kullanılmaktadır. Binanın 1. Katı ise 2 oda bir salon ara hol, mutfak, banyo ve wc den oluşmaktadır. Oda ve salon zemin kaplamaları pvc olup ıslak hacimleri seramik kaplıdır. Kapı ve pencere doğramaları ahşap doğramadır. Yaklaşık 90 m2 kullanım alanına sahip meskenin giriş kapısı demir doğrama olup, ısınma sistemi sobalıdır. Meskenin iç duvarları sıvalı ve boyalıdır. Elektrik ve sıhhi tesisatı kullanılabilir durumda mesken olarak kullanılmaktadır. Dava konusu taşınmaz üzerindeki diğer yapı ise iki katlı evin yanında tek katlı, yığma kerpiç taş duvarlı ahşap tavanlı yaklaşık 40-45 yıllık bir meskendir. Mesken tek katlı yığma mesken 3 oda giriş ,antre, mutfak, wc e banyodan oluşmaktadır. Tüm zeminler beton kaplı olup meskenin tavanı ahşaptır. Meskenin iç cephe duvarları sıvalı ve boyalı olup ısınma sistemi sobalıdır. Elektrik ve sıhhi tesisatı kullanılabilir durumda olan meskenin kapı ve pencere doğramaları ahşaptır. Eklenti olarak bir adet kömürlük ve depo-kiler mevcuttur. Dava konusu taşınmaz üzerinde 45 yaşında iki adet ve 20 yaşında da iki adet olmak üzere toplam 4 adet dut ağacı mevcuttur.

Adresi : Selçuk Mahallesi Köprü Ağzı Caddesi No17 Ve 17/1Battalgazi / Malatya
Yüzölçümü : 1.448 m2
İmar Durumu : Var, İnşaat tarzı Blok nizam Yençok=21,50 metre E=1,50 yoğunluklu konut alanında kalmaktadır.

Kıymeti : 1.235.900,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :

1. Satış Günü : 16/11/2018 günü 14:00 - 14:10 arası
2. Satış Günü : 14/12/2018 günü 14:00 - 14:10 arası

Satış Yeri : Malatya 1. Sulh Hukuk Mahkemesi Yazı İşleri Müdür Odası

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Elektronik ortamda teklif verecek olanların ihale teminat bedelini, Satış Memurluğumuza ait Vakıflar Bankası Malatya Şubesine ait TR620001500158007301334520 İBAN numaralı hesaba yatırmaları gerekmektedir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/21 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.02/10/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR