BÜYÜKÇEKMECE 2. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Mahkeme kararı ile satılık bina

BÜYÜKÇEKMECE 2. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00876552
Şehir : İstanbul / Büyükçekmece
Semt-Mahalle : CELALİYE MAH. / CELALİYE(KAMİLOBA)
Kat Sayısı : 4
: 907
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİYET 13.10.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/5 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
3607691 TL
Birinci Satış Günü
:
11.12.2018 15:15
İkinci Satış Günü
:
11.01.2019 15:15
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Ekinoba Mah. Londra Asfaltı Yan Yol, No:107 (Çanakkale Sok. Aymerkez Karşısı) BÜYÜKÇEKMECE / İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.BÜYÜKÇEKMECE 2. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2018/5 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Özellikleri :1302 Ada 1 Nolu Parsel : 2.473,00 M² alanlı olup ‘’ Arsa’’ vasıflıdır. 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planında Taks:0.25i Kaks :0.75, Ayrık Nizam 3 Kat ‘’Konut’’ alanında kalmaktadır. Parsel üzerinde ayrık nizamda bir adet bina bulunmaktadır. Parsel çevresi taş kaplama duvar ile çevrili olup, su kuyusu, muhtelif sayıda servi ağaçları, süs bitkileri, ufak süs havuzu ve bakımlı peyzaj düzenine sahiptir. Parsel girişinde 1 adet normal 1 adet sürgülü demir doğrama kapı bulunmaktadır. Parselin açık otopark kısmı parke taşlı kaplı olup, yürüyüş yolları doğal taş döşemedir. Taşınmaz konum olarak Celaliye köyünün 750m kuzeybatısında ve Celaliye Stadının hemen doğu bitişiğinde yer almaktadır. Taşınmaz D-100 Karayoluna 1,5 km mesafede bulunmaktadır. Taşınmaz Balsu Camii, Celaliye Meydanına ve toplu taşıma araçları ile ulaşıma yürüme mesafesindedir. Yakın çevresinde Sağlıklı Gıda Ürünleri Fabrikası, benzer nitelikte yapılar ve boş parseller bulunmaktadır.
Parsel Üzerinde Yer Alan Bina : Bodrum+Zemin+1 Normal+Çatı katlı olarak betonarme karkas sistemde inşa edilmiştir. Bodrumda kapıcı dairesi, depo zemin ve normal katta 2’şer, çatı katta tek daire bulunmaktadır. Dış cephe mantolaması yapılmıştır. Bina giriş kapısı demir doğramadır. Binada doğalgaz bağlantısı mevcut olup, iki dairede kombi sistem petekli kalorifer tesisatı kullanılmaktadır. Yapıya 15.08.1997 tarihli ‘’Yapı Ruhsatı’’ düzenlenmiştir. Binanın deniz manzarası bulunmaktadır.
Bodrum Katı: 222,00m² brüt alanlıdır. Kapıcı daire (1 adet oda, salon, mutfak,banyo,Wc ), Kalorifer dairesi, depo ve ayrıca veranda hacimlerinden oluşmaktadır. Depo kısmında yer döşemeleri seramik, duvarlar ve tavan plastik boyalı olup, duvarlarda rutubete bağlı dökülmeler oluşmuştur. Kapıcı dairesinde yerler seramik, duvarlar saten boya, tavan kartonpiyerlidir. Mutfak dolapları ve tezgahları mevcuttur. Pencereler PVC doğrama olup, ferforje korkuluk bulunmaktadır. İç Kapılar yağlı boya ahşap dış kapı çeliktir. Bodrum bahçe kat seviyesindedir.
Zemin ve 1. Normal Kat: Katların brüt alanı 265m²dir. Her katta 2 daire bulunmaktadır. Daireler 3 adet oda, salon,mutfak, banyo, giriş holü,2 adet balkon hacimlerinden oluşmaktadır.
Çatı Katı : 125,00 m² brüt alanlı olup ayrıca 30,00m² alanlı üstü kapalı teras bulunmaktadır. 3 adet oda, salon,mutfak,banyo,hol ve teras hacimlerinden oluşmaktadır.
Malzeme Özelliği Olarak: Dairenin yer döşemeleri ahşap parke, duvarlar saten boya, tavanlar kartonpiyerlidir. Mutfak dolapları ahşap, tezgah laminattır. Bir dairede ankastre ürünler bulunmaktadır. Banyolarda vitrifiye malzemesi olarak kabinli küvet, klozet ve dolaplı lavabo bulunmaktadır. Bir banyonun tavan kaplaması kısmen düşmüştür. Pencereler PVC doğrama olup, zemin kat daire pençelerinde ferforje korkuluk bulunmaktadır. İç kapılar Amerikan panel dış kapılar çeliktir. Dairelerin doğalgaz hattı döşenmiş olup, kombi ve petekleri bulunmaktadır. Bir dairede klima ve teraslarda barbekü mevcuttur. Çatı kat teras üzeri ahşap pergola ile kapatılmıştır. Daireler yapı yaşı ile ortalama özelliklerine sahip olup, bazı daireler kısmen bakım gerektirmektedir.
Binanın toplam brüt alanı 907,00 m²dir. Adresi : İstanbul İli Büyükçekmece İlçesi 1302 Ada, 1 Parsel, Celaliye Mahalle/Köyü, İstiklal 1 cad. Demirbaş Sok. No:2 de kain arsa niteliği ile kayıtlı parsel ve üzerinde mevcut olan binanın tamamıdır.
Yüzölçümü : 2.473,00 m2
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli Celaliye-Kamiloba uygulama imar planında Taks:0.25 , Kaks:0.75, ayrık nizam, 3 kat yapılaşma şartı ile ''konut'' alanı olarak planlandığı belirtilmiştir.
Kıymeti : Alan, M² M² Birim Değer,TL Değer
Parsel Bedeli: 2473,00m² X 1.100,-TL/m² = 2.720.300,00-TL
Bina Bedeli : 907,00m² X 813,-/m² = 737.391,00-TL
Çevre Düzenlemesi (duvar, su kuyusu, kümes, süs bitkileri,ağaçlar vb.) = 150.000,00-TL
TAŞINMAZIN TOPLAM DEĞERİ =3.607.691,00-TL
(ÜçMilyonAltıyüzYediBinAltıYüzDoksanBirTürkLirası)
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydı gibidir.
1. Satış Günü : 11/12/2018 günü 15:15 - 15:20 arası
2. Satış Günü : 11/01/2019 günü 15:15 - 15:20 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Ekinoba Mah. Londra Asfaltı Yan Yol, No:107 (Çanakkale Sok. Aymerkez Karşısı) BÜYÜKÇEKMECE / İSTANBUL
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/5 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.08/10/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR