BURSA 5. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Mahkeme kararı ile satılık bina

BURSA 5. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00859735
Şehir : Bursa / Osmangazi
Semt-Mahalle : GÜLBAHÇE MAH. / BAHAR
Kat Sayısı : 2
Bir Kattaki Daire : 2
Isıtma : Soba
: 127
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 08.09.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/8 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
335,118 TL
Birinci Satış Günü
:
30.10.2018 10:00
İkinci Satış Günü
:
04.12.2018 10:00
Satış Yeri
:
BURSA 5. SULH HUKUK MAHKEMESİ DURUŞMA SALONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BURSA
5. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2017/8 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu Bursa ili Osmangazi ilçesi Gülbahçe Mahallesi Rüzgarlı Sokak No:4 adresinde 1276 ada 7 parsel sayılı taşınmaz üzerinde 127,94 m2 taban alanında zemin+1 normal kattan oluşan bina bulunmaktadır. Binanın sokak tarafında 20 m2 alanda bodrum vardır. Bodrum kömürlük olarak kullanılmakta ise de hali hazırda boş durumdadır. Binanın zemin katı yol ile aynı kotta olup dükkan olarak düzenlenmiştir.Dükkanın ön cephesi demir doğrama camekan ile kapatılmıştır.Zemini mozaik ile kaplı olup hali hazırda boş durumdadır.birinci katta iki adet mesken olarak kullanılan net 50 m2, brüt 65 m2 daireler bulunmaktadır.binanın ısıtılması soba ile sağlanmaktadır. Taşınmazın cephe aldığı yolda belediye hizmetleri bulunmaktadır.Yakın çevrede ilköğretim okulu ve cami bulunmakta olup taşınmaz şehir merkezine3 km mesafededir..
Adresi : Gülbahçe Mah. RüzgarlıSokak No:4 Osmangazi-Bursa
Yüzölçümü : 127,94 m2
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli Kentsel dönüşüm Sağlıklaştırma projesiBahar-Koğukçınar Uygulama
imar planı kapsamındayoldan 5 metre yaklaşma mesafesi içerisinde emsal:1,50
Mmax:9,50yapılaşma koşullu kentsel bölgesel iş merkezi alanında kalmaktadır.1/1000
ölçekli Kentsel dönüşüm Sağlıklaştırma projesiBahar-Koğukçınar Uygulama imar planı
kapsamındayoldan 5 metre yaklaşma mesafesi içerisinde emsal:1,50 Mmax:9,50
yapılaşma koşullu kentsel bölgesel iş merkezi alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 335.118,29 TL(+ MASRAFLAR+%18 KDV)
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında
1. Satış Günü : 30/10/2018 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 04/12/2018 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : BURSA 5. SULH HUKUK MAHKEMESİ DURUŞMA SALONU
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/8 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.31/08/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR