AFYONKARAHİSAR 2. SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Mahkeme kararı ile satılık bina

AFYONKARAHİSAR 2. SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00811917
Şehir : Afyonkarahisar / Merkez
Bir Kattaki Daire : 2
: 2094
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE 30.05.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/2 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
1211726 TL
Birinci Satış Günü
:
12.07.2018 14:00
İkinci Satış Günü
:
07.08.2018 14:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - İstiklal Mah. Nene Hatun Cad. Adalet Sarayı 1. Kat Merkez / Afyonkarahisar

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
AFYONKARAHİSAR
2. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2018/2 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Afyonkarahisar-Merkez-Erkmen Kasabası 143 ada 1 parsel sayılıarsa vasıflı olarak tapuya kayıtlı taşınmazın yapılan kıymet takdirinde; Afyon-İzmir Karayolundan Erkmen Kasabasına dönüldüğünde, 1700 mt içeride, Erkmen Belediye binasına 190 mt, yapılaşmanın nispeten yoğun olduğu kasaba merkezine ortalama 500 mt mesafede,kilitli parke taşı kaplı caddeye cephelive cephe genişliğinin 43 mt olduğu belirlenmiştir. Kagir Bina: Parselin ön cephesinde yer alan bina zemin+2 katlıdır. Zemin katı işyeri, 2 katı ise mesken olarak kullanılmaktadır. 1998 senesinde betonarme karkas sistemde inşa edilmişse de yaşına göre bakımlı ve yeni görünümde bir binadır. Dış cephede mantolama ve pencerelerde dekoratif söve uygulaması yapılmıştır. Üst katlar kaloriferli olup, katı yakıt enerjisi yardımıyla ısınmaktadır. Binada asansör yoktur.Binanın çelik çatısının üzeri ısı yalıtımlı sandviç paneller ile örtülmüştür. Zemin katta 12/A numarası ile yer alan işyeri demir profil işleme imalatı yapan bir atölye ile, onun bitiminde ana binaya giriş kapısı yer almaktadır. Atölyeden bağımsız olan demir kapıdan girildiğinde, uzunca bir hol göze çarpmaktadır. Bu kısım araç için kapalı garaj olarak kullanılmaktadır. Bu katta ayrıca bir adet kiler ile kömür deposu ve kazan dairesi birimleri yer almaktadır. 1.katta ise,3 oda+mutfak+banyo+wc bölümleri bulunmaktadır.Kat merdiveninin bitiminde tam karşıdaki kapıdan ise salon bölümüne geçilmektedir. Bu nedenle salon, bağımsız bölüm ile doğrudan bağlantılı değildir. Kat holünden geçilmektedir. Daire içindeki oda tabanları MDF, mutfak, antre ve diğer ıslak mekanlar ise seramik kaplıdır. Oda kapıları Amerikan paneldir. Mutfak, banyo, wc-lavabo duvarları tavana kadar fayans, diğer mekanlar ise düz sıva üzeri plastik boyalıdır. Mutfak akrilik tezgahının alt ve üst dolapları yapılı haldedir. Bu kat teras hariç daire içi, salon ve merdiven boşluğu ile birlikte toplam 150 m2 dir. 2.katta ise 2 oda+salon+mutfak+antre+wc-banyo-lavabo bulunmaktadır. Salon ve oda tabanları laminant parke, mutfak,antre ve ıslak mekanlar seramik kaplıdır. Tavanda pvc lambri uygulaması vardır. Mutfak akrilik tezgahının alt ve üst dolapları yapılı haldedir. Oda kapıları Amerikan paneldir. Toplam yüz ölçümü 80 m2 dir. 2. kat holü girişinde pvc profiller ile 20 m2 lik bir alan kapatılmıştır.Depo : Kagir binanın ara cephesine bitişik nizamda düşey delikli tuğlalar ile yaplılmış, üst döşemesi aynı zamanda 1. Kattaki salonun balkonu olarak kullanılan duvarları sıvasız natamam bir yapıdır. Toplam 58,10 m2 yüz ölçümündedir. Baraka ve kümes: Sac malzemesi kullanılarak inşa edilmiş barakanın yüz ölçümü 8,06 m2, yanındaki kümes ise 7,20 m2 dir. Yanları pvc lambri, üstü sac kaplıdır. Taşınmazın yapı dışında kalan bahçe kısmında muhtelif meyve ağaçları olduğu belirlenmiştir.
Adresi : Cumhuriyet Mah. Dç.Dr.Sait Açba Cad. No: 12 Erkmen Kasabası-Afyonkarahisar
Yüzölçümü : 2.094,59 m2
İmar Durumu : İmar planında TİCK(ticaret konut) olarak planlıdır. Yapı nizamı bitişiktir. Yoldan sıfır, arka bahçe mesafesi h/2 dir. 3 kat müsaadelidir.
Kıymeti : 1.211.726,06 TL
KDV Oranı :Yasal KDV
Kaydındaki Şerhler : Kayıttaki gibi
1. Satış Günü : 12/07/2018 günü 14:00 - 14:10 arası
2. Satış Günü : 07/08/2018 günü 14:00 - 14:10 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - İstiklal Mah. Nene Hatun Cad. Adalet Sarayı 1. Kat Merkez / Afyonkarahisar
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/2 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.22/05/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR