BOLVADİN (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Mahkeme kararı ile satılık avlulu kerpiç ev

BOLVADİN (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00540595
Şehir : Afyonkarahisar / Bolvadin
: 141
Yayınlandığı Gazeteler

HABERTÜRK 07.02.2017
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/2 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
40,000 TL
Birinci Satış Günü
:
26.04.2017 10:00
İkinci Satış Günü
:
26.05.2017 10:00
Satış Yeri
:
Bolvadin Belediye Başkanlığı Toplantı Salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

BOLVADİN

(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2017/2 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

TAŞINMAZIN

Özellikleri : Afyonkarahisar İl, Bolvadin İlçe, 898 Ada No, 37 Parsel No, BEKİRAĞA Mahalle/Mevkii, Avlulu Kerpiç İki Ev nitelikli taşınmaz. İmar Planı İçerisinde. Fumf sbdusmsıyd 29 m2 ve 4 metrekarelik basit yığma tuvalet yapıldığı ve bu yapıların ekonomik ömürlerini doldurduğu, arsa payının 61,87 m2 sinin yola terkin edildiği geriye yaklaşık 80 m2 bir arsa payı kaldığı bilirkişi raporundan anlaşılmıştır.

Yüzölçümü : 141,87 m2

İmar Durumu : İmar planı dahilinde.

Kıymeti : 40.000,00 TL

KDV Oranı : %18

Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki tüm şerhlerle birlikte

1. Satış Günü : 26/04/2017 günü 10:00 - 10:05 arası

2. Satış Günü : 26/05/2017 günü 10:00 - 10:05 arası

Satış Yeri : Bolvadin Belediye Başkanlığı Toplantı Salonu

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/2 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.30/01/2017

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR