RİZE SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Mahkeme kararı ile satılık arsa ve üzerindeki binalar

RİZE SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00821200
Şehir : Rize / Merkez
Semt-Mahalle : CAMİÖNÜ MAH. / RİZE
Yayınlandığı Gazeteler

TAKA 10.06.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
HARBİ GAZETE 10.06.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/24 Satış
Muhammen Bedeli
:
2474458 TL
Birinci Satış Günü
:
28.09.2018 14:00
İkinci Satış Günü
:
25.09.2018 14:00
Satış Yeri
:
Rize merkez Sulh hukuk Mahkemesi duruşma salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. RİZE SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

DOSYA NO : 2017/24 Satış

GAYRİMENKUL AÇIK ARTTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen Rize merkez Camiönü mahallesinde kain 269 ada 1 sayılı parselin tapuda alanı 1.146,00 m2 olup cinsi çalılık olarak kayıtlıdır. Ancak halı hazırda üzerinde tapuda beyanlar hanesinde de yazılı olan A-B-C harfleri ile belirtilen evler ve diğer binalar mevcuttur.

Parsel üzerindeki A harfi ile işaretli ev 1 zemin 1 normal kattan ibaret betonarme karkas inşaat tarzında inşa edilmiş duvarları içten, dıştan sıvalı boyalı çatılı ve kiremit örtülüdür. Zemin katı 50,10 m 21. katı 58,61 m2 büyüklüğündedir, parsel üzerindeki B harfi ile belirtilen ev bir zemin 1 nolu kattan ibaret betonarme karkas inşaat tarzında inşa edilmiş olup,her iki katı aynı büyüklükte 67,20 m2 olup inşa senesi itibarıyle % 45 oranında eskimiştir. Parsel üzerindeki C harfi ile işaretli ev 1 zemin ve normal kattan ibaret betonarme karkas inşaat tarzında inşa edilmiş olup,duvarları içten,dıştan sıvalı boyalı doğramalar pvc esaslı doğrama ve çatı örtülüdür. İnşa senesi itibarıyle %45 oranında eskimiştir. Parsel üzerinde 1 ile gösterilen depo 1 zemin kattan ibaret kargir inşaat tarzında inşa edilmiş kısmen boyalı kısmen sıvasızdır. Büyüklüğü 21,50 m2 dir. İnşa senesi itibarıyle % 30 oranında eskimiştir.

Parsel üzerindeki 2 ile gösterilen odunluk bir zemin kattan ibaret olup 11,10 m2 büyüklüğündedir. Ahşap çatılı galvaniz saç örtülüdür. İnşa senesi itibarıyle % 30 oranında eskimiştir. Parsel üzerinde 3 ile gösterilen bina 1 zemin kattan ibaret yığma kargir inşaat tarzında inşa edilmiş, büyüklüğü 10,20 m2 olup inşa senesi itibarıyle % 30 oranında eskimiştir. Kısmen sıvalı kısmen boyalıdır. Ahşap çatılı, saç örtülüdür. Parsel üzerinde 4 ile gösterilen bina 1 zemin kattan ibaret yığma kargir inşaat tarzında inşa edilmiş, büyüklüğü 97,05 m2 olup inşa senesi itibarıyle % 3 oranında eskimiş olup çatısızdır.Parsel üzerinde 5 ile gösterilen bina 1 zemin kattan ibaret yığma kargir inşaat tarzında inşa edilmiş, büyüklüğü 112,20 m2 olup çatılıdır. İnşa senesi itibarıyle % 40 oranında eskimiştir.

Taşınmaz şehir merkezine 2 km mesafede olup ,Atatürk caddesine cephelidir.İmar planı dahilinde, arsa vasfında kadastro parselidir. Taşınmazın 2 cephesi açık,diğer cephesi komşu parsele bitişiktir. Taşınmazın 232,00m2 lik kısmı imar yolları içinde kalmakta geriye kalan 611,00m2 lik kısmı ayrık nizam yedikat,diğer 303,00 m2 lik kısmı ayrık nizamaltı katlı yapılaşmaya elverişlidir. Taşınmazın çevresinde Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Eğitim Kampüsü,Yurtkur ,ilköğretim okulu,diş Hekimliği Fakültesi Jandarma Alay komutanlığı blok apartmanlar ve değişik iş yerleri bulunmaktadır.Taşınmaz Belediye ve kamunun her türlü alt yapı hizmetlerinden istifade etmekte şehir merkezi ve önemli yerleşim alanı içerisindedir.Taşınmazın tüm bu özellikleri üzerindeki evler ve binalarla birlikte toplamdeğeri 2.474.458,94TL. Olarak tespitle bu muhammen bedelle açık artırmaya çıkarılacaktır.

SATIŞ ŞARTLARI : Satışa konu Rize merkez Camiönü Mahallesinde kain 269 ada 1sayılı ;
Parselin 1. Satış günü :28.09.2018 günüsaat 14.00-14.10 arası,
Parselin 2.Satış günü :25.10.2018 günü saat 14.00-14.10 arası, Rize merkez Sulh hukuk Mahkemesi duruşma salonunda satışları yapılacaktır.
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden,artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. Tebliğ edilemeyen hissedarlara gazete ilanı satış ilanı tebliğ yerine geçecektir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017-24 satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 05.06.2018

(İİK m.126) (*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR