LÜLEBURGAZ 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Lüleburgaz/Büyükkarıştıran Beldesi'nde 3 katlı bina icradan satılıktır (çoklu satış)

LÜLEBURGAZ 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00927067
Şehir : Kırklareli / Lüleburgaz
Semt-Mahalle : FATİH MAH. / BÜYÜKKARIŞTIRAN
Kat Sayısı : 3
Bir Kattaki Daire : 1
Yayınlandığı Gazeteler

AÇIK MERT KORKUSUZ 10.01.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2013/154 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
463600 TL
Birinci Satış Günü
:
28.02.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
25.03.2019 11:00
Satış Yeri
:
2.İcra Müdürlüğü - Lüleburgaz Adalet Sarayı Zemin Kat LÜLEBURGAZ / KIRKLARELİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
LÜLEBURGAZ
2. İCRA DAİRESİ
2013/154 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kırklareli İli, Lüleburgaz İlçesi, Büyükkarıştıran Beldesi, Fatih Mahallesi, Arpalık mevkii, 316 Ada, 15 Parsel noda tapuya kayıtlı, 342,71-m2 alanlı, arsa vasfındaki taşınmazın tamamı satılacaktır. Hali hazırda taşınmaz betonarme karkas niteliğinde inşaa edilen 3 katlı binanın;
1-Zemin Kat, 1 numaralı bağımsız bölüm mesken: Zemin katında bulunan mesken 120 m2 taban alanlıdır. konut, salon, 3 adet oda, mutfak, banyo, tuvalet ve holden ibarettir. Salonun odalarının taban döşemesi minöfle ile kaplı, duvar yüzeyleri plastik boyalıdır. Mutfağın tabanı seramik, duvarlar plastik boyalıdır.Mutfak tezgahı mermer, dolapları mdf, kaplamadır. Banyonun tabanı seramik, duvar yüzeyleri fayans kaplamadır. Banyoda küvet ve lavabo bulunmaktadır. Holün tabanı seramik, duvarları plastik boyalıdır. Tuvaletin tabanı seramik, duvarları fayans kaplamadır. Tuvalette hela taşı yer almaktadır. Söz konusu meskenin kapı doğramaları panel yağlı boyalıdır. Pencere doğramaları çift camlı pvc 'dir. Giriş kapısı çeliktir. Taşınmazda soba ile ısınma olup ana yapı asansörsüzdür.
2-Birinci kat, 2 numaralı bağımsız bölüm, mesken: Söz konusu binanın 1.katında bulunan mesken 20 m2 taban alanlıdır. konut, salon, 3 adet oda, mutfak, banyo, tuvalet ve holden ibarettir. Salonun odalarının taban döşemesi laminant parke ile kaplı, duvar yüzeyleri plastik boyalıdır. Mutfağın tabanı seramik, duvarlar plastik boyalıdır.Mutfak tezgahı mermer, dolapları mdf, kaplamadır. Banyonun tabanı seramik, duvar yüzeyleri fayans kaplamadır. Banyoda duş kabinli küvet ve lavabo bulunmaktadır. Holün tabanı laminant parke ile kaplı,duvarları plastik boyalıdır. Tuvaletin tabanı seramik, duvarları fayans kaplamadır. Tuvalette hela taşı yer almaktadır. Söz konusu meskenin kapı doğramaları panel yağlı boyalıdır. Pencere doğramaları çift camlı pvc 'dir. Giriş kapısı çeliktir. Taşınmazda soba ile ısınma olup ana yapı asansörsüzdür.
3-İkinci kat, 3 numaralı bağımsız bölüm, mesken: Söz konusu binan ikinci katında bulunan mesken 120 m2 taban alanlıdır. konut, salon, 3 adet oda, mutfak, banyo, tuvalet ve holden ibarettir. Salonun odalarının taban döşemesi minöfle ile kaplı, duvar yüzeyleri plastik boyalıdır. Mutfağın tabanı seramik, duvarlar plastik boyalıdır.Mutfak tezgahı granit, dolapları mdf, kaplamadır. Baynonun tabanı seramik, duvar yüzeyleri fayans kaplamadır. Banyoda yıkanma alanı,klozet ve lavabo bulunmaktadır. Holün tabanı seramik, duvarları plastik boyalıdır. Tuvaletin tabanı seramik, duvarları fayans kaplamadır. Tuvalette hela taşı yer almaktadır. Söz konusu meskenin kapı doğramaları panel yağlı boyalıdır. Pencere doğramaları çift camlı pvc 'dir. Giriş kapısı çeliktir. Taşınmazda soba ile ısınma olup ana yapı asansörsüzdür. İkinci normal katta bulunan balkonların tavanları ahşap lambri ile kaplıdır.
Kıymet taktirine konu meskenlerin içinde bulunduğu parsel beldenin kuzeydoğu tarafındadır. Kasabanın ana arter konumundaki Misinli yoluna cephesi bulunmaktadır. Çevresinde 2 veya 3 katlı yapılaşmalar bulunmaktadır. Albenisi olan bir bölgedir. Ana taşınmazın çatı kaplaması marsilya tipi kiremit ile kaplıdır. Dış cephesi sıvalı olmasına rağmen boyasızdır.Bu hali taşınmazın toplam değerinin 463.600,00-TL olacağı bilirkişi raporunda bildirilmiştir.
İmar Durumu : Belediye başkanlığından alınan belgeye göre tasdikli imar planı içinde, ayrık nizam, % 30 taban alanlı, 3 kat, ön bahçe mesafesi 5 m, yan bahçe mesafeleri 3 m, konut alanında kaldığı bildirilmiştir.
Kıymeti : 463.600,00 TL,

KDV Oranı : %18,

Yüzölçümü : 342,71 m2 ,

Arsa Payı : tam
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 28/02/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 25/03/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : 2.İcra Müdürlüğü - Lüleburgaz Adalet Sarayı Zemin Kat LÜLEBURGAZ / KIRKLARELİ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kırklareli İli, Lüleburgaz İlçesi, Büyükkarıştıran Beldesi, Yeni Mahalle, Çiftlikköy yolu Mevkii, 438 Ada, 58 Parsel'de tapuya kayıtlı, 3.000,55-m2 alanlı, tarla vasfındaki taşınmazın tamamı satılacaktır.Halihazırda satışına karar verilen taşınmaz Tarla vasıflı taşınmaz olmasına rağmen, içinde 1 adet 2 kat ve çatı arası piyesli yapı, 1 adet tek katlı, yapı ve 1 adet tek katlı atölye, 1 adet bekçi kulübesi bulunmaktadır.
a-2 katlı yapı: Söz konusu parsele cephe aldığı Edirne -İstanbul (E-5) karayolundan bakıldığında parselin sağ orta tarafında, zemin kat+1. Normal kat + çatı arası piyesli, yaklaşık 48m2 taban alanında yapı yer almaktadır. Yapının zemin katında pvc camekanlı malzeme ile bölünmüş ofis niteliğinde alanlar yer almaktadır. Tabanı seramik ile kaplıdır. Duvarları saten alçı üzeri saten boyalıdır. Zemin kattaki bir adet oda depo şeklinde kullanılmaktadır. 1. Normal katta iki adet büro yer almaktadır. Büronun bir tanesinin tabanı seramik ile kaplı, diğerinin laminant parke ile kaplıdır. Duvarları saten boyalıdır. Çatı arası piyeste pvc doğramalı pencereler mevcut olup, depo olarak kullanılmaktadır. Yapının dış cephesi btv tarzında seramik ile kaplıdır. Çatı örtüsü bulunmaktadır. Yapıya giriş alüminyum doğrama camekanlıdır. Pencere doğramaları pvc dir. Isınma şekli katı yakıt merkezi sistemdir. Toplam inşaat alanı 154m2 dir.
b-) Tek katlı yapı:İki katlı yapıya bitişik konumda ve arka tarafında tek katlı betonarme karkas niteliğinde, yaklaşık 64m2 taban alanında, yemekhane olarak kullanılan yapı bulunmaktadır. Arka tarafında mutfak bölümü yer almakta olup, mutfak tezgahı mermer, dolapları mdf dir. Ön tarafta bulunan yemekhanenin tabanı seramik, duvarları saten boyalıdır. 2 katlı idari binasına bağlantısı bulunmaktadır. Çatı örtüsü Marsilya tipi kiremit ile kaplıdır. Dış cephesi sıvalı ve boyalıdır.
c-) Tek katlı yapı:Yemekhaneye bitişik ve arka tarafında yatakhane ve kalorifer dairesi bulunan yığma kagir niteliğindeki yapı yaklaşık 35m2 taban alanındadır. Çatı örtüsü trapez çatı kaplaması ile örtülüdür. Tabanı beton, duvarları boyalıdır. Arka tarafında kalorifer dairesi bulunmaktadır.
d-) Atölye :Parselin arka tarafına doğru taşıyıcı sistem olarak demir doğrama kullanılarak inşa edilmiş yapının cepheleri ve çatısı saç ve trapez ile kaplıdır. Yaklaşık 60m2 taban alanında olan yapının tabanı beton ile kaplıdır. Bir kısmı ise depo olarak kullanılmaktadır. Atölye olarak kullanılmaktadır.
e-) Depo:Taşınmazın sol tarafında giriş kısmının tanında yaklaşık 6 m2 taban alanında, yığma kagir niteliğinde dış cephesi sıvalı ve boyalı çatısı eğimli ve saç kaplı depo olarak kullanılan yapı yer almaktadır.
f-) Kıymet takdirine konu 164 numaralı parsel, Büyükkarıştıran Beldesi?nin güney tarafında yer almaktadır. E-5 karayolu Edirne ? İstanbul yoluna cephelidir. Çevresinde birçok sayıda fabrika ve buna benzer işyerleri bulunmaktadır. Yanında ve yakında akaryakıt istasyonları bulunmaktadır. Cazibesi olan bir bölgedir. Parselin etrafı bahçe duvarı ile çevrilidir.
İmar Durumu : Belediye başkanlığından alınan belgeye göre parsel, 1/25000 ölçekli çevre düzeni planında sanayi alanında kalmakta olup OSB dışındadır.
Kıymeti : 1.113.864,00 TL,

KDV Oranı : %18,

Yüzölçümü : 3.000,55 m2,

Arsa Payı : tam
Kaydındaki Şerhler : 30/04/1968 tarih ve 852 Yev. ile Türkiye Elektrik Kurumu lehine Haritada belirli 265 m2 mahalde irtifak hakkı şerhi konulmuş olup bur şerh ile birlikte satılacaktır.
1. Satış Günü : 28/02/2019 günü 11:15 - 11:20 arası
2. Satış Günü : 25/03/2019 günü 11:15 - 11:20 arası
Satış Yeri : 2.İcra Müdürlüğü - Lüleburgaz Adalet Sarayı Zemin Kat LÜLEBURGAZ / KIRKLARELİ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2013/154 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR