ALTINTAŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kütahya Altıntaş'da iki katlı bina icradan satılıktır

ALTINTAŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01185063
Şehir : Kütahya / Altıntaş
Semt-Mahalle : BOZBAY MAH. / ALTINTAŞ
Kat Sayısı : 2
Bir Kattaki Daire : 1
Isıtma : Kalorifer
: 47

Basın İlan Kurumu Resmi İlan Portalında 03.07.2020 tarihinde yayınlanmıştır.
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/178 ESAS
Muhammen Bedeli
:
115,734 TL
Birinci Satış Günü
:
11.08.2020 14:00
İkinci Satış Günü
:
08.09.2020 14:00
Satış Yeri
:
ALTINTAŞ ADLİYE BAROSU- ALTINTAŞ KÜTAHYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ALTINTAŞ
İCRA DAİRESİ
2019/178 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kütahya İl, Altıntaş İlçe, 125 Ada, 3 Parsel, BOZBAY Mahallesi 47,51 m2 bahçeli bodrumlu iki katlı betonarme bina vasıflı taşınmaz üzerinde bodrum+zemin+iki katlı bina mevcuttur. Bina 32 m2 taban alanlı 128 m2 inşaat alanlıdır. Binanın zemin katı iş yeri kullanımlı 1. Ve 2. Katları mesken kullanımlıdır. Binanın iç oda kapıları ahşap pencereleri pvc binanın ısıtma sistemi kat kaloriferidir. Taşınmaz belediye hizmetlerinden su elektrik kanalizasyon telekomdan yararlanmaktadır. Bitişik nizam beş katlı ticaret konut alanı belirli olarak planlanmıştır. Taşınmaz Planlı Alanlar İmar Yönetmeliğine göre yeterli inşaat cephe ve inşaat derinliği olmadığı için Altıntaş Belediye Encümeninin 01/10/2010 tarih ve 54 sayılı kararı ile 10 yıllık muvafakat (geçici ruhsat şerhi) konulmuştur.
Kıymeti : 115.734,99 TL
KDV Oranı : %18
1. Satış Günü : 11/08/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 08/09/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : ALTINTAŞ ADLİYE BAROSU- ALTINTAŞ KÜTAHYA - null null / null
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/178 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.02/07/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR