KUŞADASI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kuşadası/Davutlar'da 3 katlı bina icradan satılıktır

KUŞADASI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00980117
Şehir : Aydın / Kuşadası
Semt-Mahalle : DAVUTLAR MAH. / KUŞADASI
Kat Sayısı : 3
Bir Kattaki Daire : 1
: 300
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ BİRLİK 12.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/2303 TLMT
Muhammen Bedeli
:
350,000 TL
Birinci Satış Günü
:
26.06.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
24.07.2019 11:00
Satış Yeri
:
Camiikebir Mahallesi,Adnan Menderes Bulvarı No: 5-101/102 (Kuşadası Belediye Başkanlığı Fen İşleri Yanı )- KUŞADASI

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

KUŞADASI

İCRA DAİRESİ

2018/2303 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Aydın İl, Kuşadası İlçe, 575 Ada, 5 Parsel, DAVUTLAR Mahalle/Köy, Köyaltı mevkii Mevkii, Taşınmaz Davutlar Terminalinin kuzeyindeki mevkiideAkdeniz Sokak ile Marmara sokağın kesiştiği köşede yer almaktadır ve Akdeniz Sokak No:3 adresindedir. Çevresinde müstakil parsellerde yapılaşmalar mevcut olmakla birlikte ağırlıklı olarak boş arsa ve arazilerle çevrilidir. Davutlar Mahalle merkezine yaklaşık 1.3km. denize yaklaşık 3 km mesafededir. Ulaşımı kolaydır. Taşınmazda zemin katı ince işler seviyesinde , 1.normal katta ikamet edilen , 2. Normal katı ise kaba inşaat halinde 3 katlı yapı mevcuttur. Bina dıştan açık merdivenlidir. Zemin ve 1.katta dış doğramalar pvc , iç zeminler seramik , balkonlar karoplak kaplama , merdivenler mozaik , balkon demirleri ferforje demirdir. İkamet edilen 1. Kat dairede giriş kapısı çelik , iç kapılar paneldir.Meskenler 2 oda 1 salon mutfak ve banyodan oluşmaktadır. Kaba halde duran son katta ince sıvalar yapılı haldedir. Zemin katta mutfak dolapları hazır parlak kapaktır banko yapılı değildir. Banyo yer ve duvarlar seramik döşelidir.Vitrifiye malzemeleri takılı değildir. Tavan pvc lambiri kaplıdır. Toplam inşaat alanı 300 m2 dir.

Adresi : Davutlar Terminalinin Kuzeyindeki MevkiideAkdeniz Sokak İle Marmara Sokağın Kesiştiği Köşede Yer Almaktadır Ve Akdeniz Sokak No:3 Adresindedir Kuşadası / AYDIN

Yüzölçümü : 345,67 m2

Arsa Payı :

İmar Durumu : Yok , İnşaat tarzı 1/1000 ölçekli imar planlarına göre ? Ayrık Nizam -KONUT imarlıdır

Kıymeti : 350.000,00 TL

KDV Oranı : %18

Kaydındaki Şerhler : Diğer : Tapu kaydı gibidir.

1. Satış Günü : 26/06/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 24/07/2019 günü 11:00 - 11:05 arası

Satış Yeri : Camiikebir Mahallesi,Adnan Menderes Bulvarı No: 5-101/102 (Kuşadası Belediye Başkanlığı Fen İşleri Yanı )- KUŞADASI
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

İİK. 127. Madde : İlanın birer sureti borçluya alacaklıya ve taşınmazın tapusiciline kayıtlı bulunan ilgililerin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur adresintapuda kayıtlı olmaması halinde varsa adres kayıtsistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz , gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/2303 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.29/03/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR