AYDIN İCRA DAİRESİ

Köşk/Değirmen Mevki'inde 4 katlı bina icradan satılıktır

AYDIN İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01139200
Şehir : Aydın / Köşk
Kat Sayısı : 4
Bir Kattaki Daire : 5 +
Isıtma : Kalorifer
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE 27.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/39228 ESAS
Muhammen Bedeli
:
2,200,000 TL
Birinci Satış Günü
:
06.04.2020 10:00
İkinci Satış Günü
:
11.06.2020 10:00
Satış Yeri
:
Ramazan Paşa Mah. Barbaros Cad. No16/Z-95Efeler Belediyesi Mezat Salonu - Bedesten İş Merkezi EFELER / AYDIN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. AYDIN İCRA DAİRESİ

2019/39228 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

Özellikleri : Aydın İl, Köşk İlçe, 4548 Parsel, Değirmen Mevkii, ZK + BK kat, 25 nolu Nolu Bağımsız Bölüm Satışa konu taşınmaz: Başçayır Caddesi ile Sağlık sokağın köşesindedir. Taşınmaza giriş Başçayır Caddesi üzerinden yapılmaktadır. Bağımsız bölüm meskenin adres kodu (UAVT NO):2426255457'dir. Bağımsız bölümün bulunduğu parsel zemin itibari ile yapılaşmaya uygun olup, eğimsiz bir konumdadır. Tespite konu bağımsız bölüm; Bodrum + Zemin ve 4 Normal kat olarak betonarme yapım tekniğe ile inşa edilmiş binadır. Taşınmazın zemin katı işyeri, normal katları ise mesken olarak kullanılmaktadır. Binada her katta 6 daire bulunmaktadır. Tespite konu bağımsız bölüm zemin katta yer almakta ve tespit tarihinde içerisinde iskan edilebilir durumdadır. Taşınmaz bağımsız bölüm elektrik, su, telefon, kanalizasyon, ulaşım vb. alt yapı hizmetlerinden tam olarak yararlanabilecek konumdadır. Isınma, merkezi sistem kalorifer ile yapılmaktadır. Tercih edilirliği yüksektir. Taşınmaz binada asansör bulunmaktadır. Bağımsız bölüm ve binanın dışı ve içi, sıvalı ve boyalı vaziyette olup dış kapı otomatik kepenk kapı ve pencereler pvc doğrama malzemeden imal edilmiştir.depolu dükkan projesine göre; batı cepheli yaklaşık 1.030,00 m2 brüt alanlıdır. zemin kat yaklaşık olarak toplam neti 615,00 m2 dir. bodrum katındaki deponun yaklaşık olarak toplam neti 390,00 m2 dir.

Adresi: Çarşı (Köşk) Mahallesi, Başçayır Caddesi (Asilzade Konakları) Dış Kapı No:62/A Köşk / AYDIN

Ana Taşınmaz Yüzölçümü : 899,81 m2

Arsa Payı : 4/58

İmar Durumu : İnşaat tarzı Köşk Belediyesi 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planında; konut alanında olupBitişik nizam (B-5) şeklinde imarlıdır.

Kıymeti : 2.200.000,00 TL (TAM HİSSE)

KDV Oranı : %18

Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir. Yönetim planı 12/07/2016 beyanı ile birlikte satılacaktır.

1. Satış Günü : 06/04/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 11/06/2020 günü 10:00 - 10:05 arası

Satış Yeri : Ramazan Paşa Mah. Barbaros Cad. No16/Z-95Efeler Belediyesi Mezat Salonu - Bedesten İş Merkezi EFELER / AYDIN
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6-Düzenlenecek satış ilanının tapuda adresi bulunmayan ve/veya tapuda kayıtlı adreslerinde bulunmayan ve adli tebligatı iade edilen ilgililere de ilanentebligat yerine geçecektir.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/39228 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.20/02/2020

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR