KÖRFEZ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Körfez/Yarımca'da bina 1/2 hissesi icradan satılıktır

KÖRFEZ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01037855
Şehir : Kocaeli / Körfez
Kat Sayısı : 5
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
: 673
Yayınlandığı Gazeteler

MİLAT 15.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2014/124 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
420,172 TL
Birinci Satış Günü
:
02.10.2019 15:00
İkinci Satış Günü
:
06.11.2019 15:00
Satış Yeri
:
Güney Mah.Adnan Kahveci Cd. No:6 Tütünçiftlik Kültür Merkezi Kent Konseyi Toplantı Odası Körfez/KOCAELİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KÖRFEZ İCRA DAİRESİ
2014/124 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kocaeli İl, Körfez İlçe, 1903 Ada, 5 Parsel, Yarımca (Şuyulandırma) Mahalle, Köyüstü Mevkii; Ana taşınmaz dikdörtgene yakın şeklinde kendi için düz bir arazi yapısına sahip ve imar yoluna cephelidir.Taşınmaz D100 kara yoluna ve 95 evler köprülü kavşağına yaklaşık 100 m mesafede olup ilçe merkezi sayılabilecek bir konumdadır.Körfez Belediyesi,Adliye,Kaymakamlık, Okullar ve benzeri kamu kurumlarına rahat ulaşılabilir merkezi bir bölgededir.Ulaşım imkanları kolay,alım satım kabiliyeti iyi durumdadır.Satışa esas parselin niteliği tapu kütüğünde her ne kadar Arsa olarak geçiyor ise de ana taşınmaz üzerinde 105 m2 taban alanlı 16-20 yıl yıpranmalı 5 katlı betonarme bina bulunmaktadır.Satışa esas taşınmaz için 06.08.1993 yılında zemin kat+3 normal kat yapımı için ruhsat alınmış 04.12.2003 tarihinde yapı kullanma izin belgesi alınmıştır.Taşınmaz bahçe duvarı ile çevrilmiş olup, üzerinde iki adet betonarme yapı bulunmaktadır.Bu yapılar; 1)Tek katlı müştemilat olarak kullanılmaktadır.20,00 m2 taban alana sahip olup dış cephe sıvası yapılmış boyası yapılmamıştır.Kapılar demir kapıdır.2)5 katlı mesken amaçlı kullanılmakta olup zemin kat +3 normal kat ve çatı katından oluşmaktadır.Zemin kat taban alanı 105,00 m2, diğer 4 katın taban alanlarının 142,10 m2 olduğu toplam inşaat alanının 673,40 m2 olduğu tespit edilmiştir.Bina dış cephesi sıvası yapılmış, dış cephe boyası yapılmamıştır.Dış cephe doğramaları plastik doğrama,3.normal kat balkonlarına katlanır camlar ile kaplanmıştır.Bina içerisinde bulunan dairelerin dış ve iç kapılarıahşap doğrama kapıdır.Zemin katında bulunan mesken salon,2 adet oda,mutfak,banyo-wc ve antreden oluşmaktadır.1,2,3 normal katlarda bulunan meskenler salon 2 adet oda,mutfak ve yemek odası,banyo-wc,antre ve 2 adet balkondan oluşmaktadır.Çatı katında bulunan meskende salon-mutfak,3 adet oda kiler,banyo-wc,antre ve açık terastan oluşmaktadır.Daire içi odaların ve antrelerin zemin kısmen ahşap lambiri, kısmen laminant parke,ıslak hacim alanlarında ise seramik kullanılmıştır.Daire için sıva ve boyaları iyi durumdadır.Mutfak dolapları ahşap üzeri kaplama olarak imal edilmiş, tezgah granit kaplamadır.Zemin katı ve çatı katı dışındaki normal katlarda kombili kalorifer sistemi vardır.TAŞINMAZIN 1/2 HİSSESİ SATILACAKTIR.
Adresi : Kuzey Mah.Kendir Sk.No:3 Körfez / KOCAELİ
Yüzölçümü : 311 m2 (arsa toplam yüzölçümü)
Hissesi : 1/2
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli ugulama imar planlarında konut alanında kalmakta olup, Taks:0,40 Kaks:1,20 blok yapı nizamında ve 3 kat müsaadeli olduğu görülmektedir.
Kıymeti : 420.172,36 TL
KDV Oranı : Satış günü yürürlükte olan KDV oranı uygulanacaktır.
Kaydındaki Şerhler : Dosyada mevcut
1. Satış Günü : 02/10/2019 günü 15:00 - 15:05 arası
2. Satış Günü : 06/11/2019 günü 15:00 - 15:05 arası
Satış Yeri : Güney Mah.Adnan Kahveci Cd. No:6 Tütünçiftlik Kültür Merkezi Kent Konseyi Toplantı Odası Körfez/KOCAELİ
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2014/124 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.07/08/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR