KÖRFEZ SATIŞ MEMURLUĞU

Körfez Yarımca mahallesinde mahkemeden satılık bina

KÖRFEZ SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00892104
Şehir : Kocaeli / Körfez
Kat Sayısı : 4
Bir Kattaki Daire : 1
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
: 380
Yayınlandığı Gazeteler

ÖZGÜR KOCAELİ 09.11.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/6 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
437,850 TL
Birinci Satış Günü
:
26.12.2018 10:00
İkinci Satış Günü
:
21.01.2019 10:00
Satış Yeri
:
KÖRFEZ BELEDİYESİTÜTÜNÇİFTLİK KÜLTÜR MERKEZİ BİNASI

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. KÖRFEZ (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2018/6 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Kocaeli İl, Körfez İlçe, 969 Ada, 12 Parsel, YARIMCA (ŞUYULANDIRMA) Mahalle/Köy,

Adresi : KÖRFEZ
Yüzölçümü : 380 M2
Arsa Payı : Tapu kaydındaki gibi
İmar Durumu: Belediye sınırları içerisinde tüm hizmetlerinden yararlanılmaktadır. Nihat Atsız sokağa cephelidir. Her ne kadar arsa vasfında gösterilmekte ise de taşınmazın üzerinde bodrum kat zemin kat 1 ve 2. Normal katlardan oluşan daireler bulunmaktadır konut alanı içinde kalmaktadır bitişiğinde cami inşaatı vardır ulaşım imkanı ve alışveriş imkanı normaldir etrafında konut türü binalar vardır. Bodrum kat yaklaşık 65 m2. Diğer üç katlı daireler 110 m2 alanlıdır. Bina 111 sınıf guruba dahil yapılardandır.
Kıymeti : 437.850,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 26/12/2018 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 21/01/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : KÖRFEZ BELEDİYESİTÜTÜNÇİFTLİK KÜLTÜR MERKEZİ BİNASI

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/6 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR