SEYDİŞEHİR İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Konya Seydişehir'de iki katlı bina icradan satılıktır

SEYDİŞEHİR İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01091792
Şehir : Konya / Seydişehir
Semt-Mahalle : KIZILCALAR MAH. / SEYDISEHIR
Kat Sayısı : 2
: 270
Yayınlandığı Gazeteler

SEYDİŞEHİR TOROSLAR 02.12.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/1279 Esas
Muhammen Bedeli
:
204,550 TL
Birinci Satış Günü
:
30.01.2020 11:00
İkinci Satış Günü
:
25.02.2020 11:00
Satış Yeri
:
Seydişehir Adliyesi Zemin Kat İcra Dairesi

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SEYDİŞEHİR İCRA DAİRESİ
2018/1279 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Konya İli Seydişehir İlçesi Kızılcalar Mah. 563 Ada 4 Parsel arsa vasıflı taşınmaz üzerinde 2 katlı, 2 adet mesken olarak kullanılan bina bulunmaktadır. Her iki meskende de 3 oda 1 salon lavabo ve tuvalet ile mutfak bulunmaktadır. Zemin kattaki dairede oda tabanları laminant parke üst kattaki dairede ise beton kaplıdır. Duvarlar kum sıvalı ve boyalıdır. Islak mekanlar, mutfak taban ve duvarları seramik kaplıdır, mutfak dolabı ve tezgahı mevcuttur. Oda kapıları ahşap kapıdır. Bina giriş kapısı demir doğramadır. Pencereler pvc doğramadır. Bina yığma olarak yapılmış olup üzeri ahşap döşemelidir. Üzerinde ahşap oturtma çatı olup çatı kiremit kaplıdır. Taban alanı 120 m2 büyüklüğünde olup toplam 240 m2 dir. Mesken doğalgaz bireysel kombi ile ısıtılmaktadır. Taşınmazın üzerinde 1 adet 15 - 18 yaşlarında badem, 1 adet 8 - 10 yaşlarında dut, 1 adet 18 - 20 yaşlarında ceviz, 2 adet 28 - 30 yaşlarında asma bulunmaktadır.
Adresi : KızılcalarMah. 153204 Sok.Seydişehir / KONYA
Yüzölçümü : 270,00 m2
İmar Durumu : İmar Planı İçerisinde Ayrık Nizam 2 Kata İmarlıdır.
Kıymeti : 204.550,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki Gibidir.
1. Satış Günü : 30/01/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 25/02/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : Seydişehir Adliyesi Zemin Kat İcra Dairesi

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/1279 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR