KONYA 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Konya/Selçuklu'da bina icradan satılıktır

KONYA 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01023771
Şehir : Konya / Karatay
: 285
Yayınlandığı Gazeteler

MEMLEKET 11.07.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/8520 ESAS
Muhammen Bedeli
:
300,000 TL
Birinci Satış Günü
:
17.09.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
15.10.2019 14:00
Satış Yeri
:
KONYA ADLİYESİ B BLOK ZEMİN KAT MEZAT SALONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KONYA 3. İCRA DAİRESİ
2017/8520 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Konya İli, Selçuklu İlçesi, 20268 Ada, 10 Parsel, Işık Mahallesi, 115 cilt 11221 sayfa 20K II PAFTA, 20268 ada, 10 parselde kayıtlı 285,00 m2 alanlı arsa ile üzerine yapılmış, zemin katı, bir adet normal katı olan, toplam iki adet daireye havi ana yapının tamamı satılacak olup, parsel üzerinde zemin kat, bir adet normal katı olan toplam iki adet daireli ana yapının yapılmış olduğu bilirkişi tarafından belirtilmiştir. Ana yapıda kat irtifakı kurulmamış, bağımsız bölümler belirlenmemiş, kat mülkiyetine geçilmemiştir.
Konya ili, Selçuklu ilçesi, Mehmet Akif mahallesi, Kaygusuz Baba Caddesi, Cancan sokağa cepheli, No:6 'daki ana yapıdaki 1 ve 2 nolu toplam iki adet dairenin tamamıdır. Her bir daire; antre, salon, üç oda, banyo, tuvalet, mutfak ve holden ibarettir. Brüt inşaat alanı 110 m2, net inşaat alanı ise 93 m2 civarındadır. Salon ve oda tabanlarına taban tahtası çakılmıştır. İç kapı doğramalar ahşap, yağlı boyalıdır. Pencereler petekleri paneldir. Girişte ahşap vestiyer mevcuttur. Zemin kat pencerelerinde profil korkuluk bulunmaktadır. Elektrik ve su tesisatı vardır. Yapılan keşifte dairelerde ikamet edilmekte olduğu gözlenmiştir.
Borç konusu taşınmaz üzerinde bulunan yapının zemin katı, bir adet normal katı vardır. Parsel üzerindeki yapıda toplam iki adet daire bulunmaktadır. Ana giriş kapıları profil doğramadır. Giriş tabanına mermer döşenmiştir. Merdiven basamakları ve sahanlıklar mermer olup profil korkuluk vardır. Tretuar betonu dökülmüştür. Dış duvar yüzeyleri üzeri harç sıvalı, boyalıdır.
Adresi : Mehmet Akif Mahallesi Kaygusuz Baba Caddesi Cancan Sokağa Cepheli No: 6/1 Ve 2 Selçuklu / KONYA
Yüzölçümü : 285,00 m2
İmar Durumu : Taşınmazın bulunduğu 20 K II Pafta, 20268 ada, 10 parsel; üç kat mesken sahasına isabet etmektedir. Mevcut yapının yıkılması kaydıyla mevzuata uygun proje tanzim edilebilecektir. Tek katlı ve en fazla iki bağımsız bölümlü projeler hariç, konut alanlarında imar planında belirtilmedikçe brüt 75,0 m2 den küçük konut projelendirilemez. Otopark düzenlemesiyle ilgili Konya Büyükşehir Belediye Meclisinin 14/11/2014 tarih ve 830 sayılı kararı geçerlidir.
Kıymeti : 300.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 17/09/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 15/10/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : KONYA ADLİYESİ B BLOK ZEMİN KAT MEZAT SALONU
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/8520 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR