KONYA 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Konya Karatay'da bulunan arsa ve müştemilatının hissesi icradan satılacaktır

KONYA 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01130471
Şehir : Konya / Karatay
Semt-Mahalle : AKABE MAH. / SELİMİYE
Yayınlandığı Gazeteler

MERHABA 12.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/10112 Esas
Muhammen Bedeli
:
540,000 TL
Birinci Satış Günü
:
01.04.2020 14:30
İkinci Satış Günü
:
27.04.2020 14:30
Satış Yeri
:
Konya Adalet Sarayı- Mezat salonu-B Blok Zemin kat Karatay/KONYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KONYA 2. İCRA DAİRESİ
2019/10112 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :
Konya ili, Karatay İlçesi, Akabe Mah., Didim mevkii, 32479 ada, 1 parsel,arsa vasfında taşınmazın 73/1200 hissesi (335,72m2) dosya borçlusu Mehmet Gençoğluna ait olup, borçlu hissesi satılmaktadır. onaylı tapu kaydının beyanlar hanesinde E6 ile gösterilen Ka:2 katlı ev Mehmet Gençoğlu'na aittir belirtmesi vardır.,Taşınmaz Akabe Mahallesi, Saçlı kasap Caddesine cephelidir. Ana taşınmaz üzerinde imar uygulaması öncesine ait bölünmüş ayrı kullanımlar ile birlikte yapı ve müstemilat bulunmaktadır.Borçluya ait 107,85 m2 yüzölçümlü 2 katlı ev de diyar sokağa çepheli olup, imar uygulaması öncesi yapılmış ve ayrı kullanımlıdır.Taşınmazın bulunduğu bölgede planlı yapılaşmalar başlamış ve devam etmektedir.Taşınmazın 125 metre kuzeyinde bulunan Cemil Çiçek Caddesi son zamanlardaaraç, yayave ticari hareketlilik yönünden artış göstermektedir. Taşınmaz Eğitim kurumlarına, sağlık merkezlerine, alışveriş ve iş merkezlerine, sosyal donatı alanlarına resmik kurumlara, ana yollara yakın ve merkeze uzak konumdadır.Taşınmazın yakın Çevresinde 450 m kuzeybatısında KTÖ üniversitesi, 450 m kuzeydoğusunda Konya adalet sarayı, 250 m kuzeydoğusunda bey plaza, 900 m doğusunda Şehir Hastanesi inşaatı, 620 metre kuzeyinde Adalet Parkı, 1,3 km kuzeyinde Konya Büyükşehir Belediyesi Kongre merkezi, Kızılkaya Avm inşaatı ile birlikte taşınmazın çok yakınında Eğitimi kurumları bulunmaktadır.Bölgenin hertürlü altyapısı tam olup, belediye hizmetlerinden tamolarak yararlanmaktadır.taşınmazaza minibüs ve otobüsle ulaşım sağlanmaktadır. taşınmaz, mevlana müzeksine 3,38 km, Aslanlı Kışla Caddesine 1,04 km, Adana Çevre yolu Caddesine 560 m ve vilayet merkezine 3,84 km mesafededir. Taşınmazın konumuiyi Çevresindeki emsal nitelikli taşınmazlar ile ayın özellikte ve kısıtlılık durumu bulunmamaktadır.taşınmaz üzerinde bulunan yapının dış cephesi sıvalı ve kısmen dış cephesi boyalı haldedir. apartman giriş kapısı demir doğrama, giriş zemin, merdiven ve sahanlıkları beton, merdiven korkululkları demir doğramadır.Zemin katta ve 1. katta olmak üzere 2 adet mesken bulunmaktadır. Borçluya ait 107,85 m2 yüzölçümlü 2 katlı ev de diyar sokağa cepheli olupimar uygulaması öncesi yapımış ve ayrı kullanımlıdır. Mesken 3 oda , salon, banyo, tuvalet , balkon ve hollerden oluşmaktadır. Giriş kapısı veiç kapılar ahşap, panel kapı ve pencereleri PVC ve ısı camlıdır.Islak alanlar seramik, diğer alanlar taban tahtası kaplıdır.Mutfakta , mütfat tezgahı mermerden yapılı, altında ve üstünde mutfak dolapları arasında fayans kaplama bulunmaktadır.Soba ile ısınma sağlanmaktadır.Elektirik ve su tesisatı vardır.Yapı III. sınıf A grubuyapılara girmektedir.
Adresi : Akabe Mah. Diyar Sokak No:4 Merkez / KONYA
Yüzölçümü : 5.518,63 m2(ana taşınmaz)
İmar Durumu 1/1000 ölçekli imar planında konut sahası içerisindeyer almaktadır.İmar Parametreleri E:1,50, Taks:0,25 ve maxs kat:6 olarak belirlenmiştir.
Kıymeti : 540.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : İpotek ve eklentiler(E 6 KA:2 Mehmet Gençoğluna aittir) mevcut olup, Konya 3. Sulh Hukuk Mahkemesinin 07/02/2020 tarih ve2017/290 esas sayılı yazısıs ile izale-i şuyu davası açılmıştır beyanıvardır.( kaydından bakılabilir)
1. Satış Günü : 01/04/2020 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 27/04/2020 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : Konya Adalet Sarayı- Mezat salonu-B Blok Zemin kat Karatay/KONYA
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/10112 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR